הצג גיליון RSS

nadlan

בניה קלה זה פתרון נפלא

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 21/03/2010 שעה 13:54 (574 צפיות)
אז מה לי ולנושא של בניה קלה ? שאלה טובה. הכל התחיל כשחיפשתי לקנות דירה לשכן את משפחתי, וכמו כל זוג צעיר נתקלנו בבעיה המוכרת של מחירים אסטרונומיים. אם בעבר דירה הייתה שוות ערך ל60 משכורות לערך הרי שכיום מדובר בערך ב- 600 משכורות שאדם מרוויח במהלך חייו. אז איך כל זה קשור למה שמכונה בניה מהירה – למעשה מדובר בתחום שתופס פופולאריות בשנים האחרונות ונו מכירים אותו דווקא בקונטקסט מעט שלילי והוא בנייתם של הקרווילות למפוני גוש קטיף. בניה קלה היא למעשה צורה של בניה מתועשת ומהירה של מבנים אשר את הקירות הריצוף והחלקים הנוספים מכינים במקום אחר מאתר הבניה עצמו כך שכשמגיעים כבר לאתר הבניה כל החלקים מוכנים ועל כן זה מכונה בניה מהירה או קלה. בניה מסוג זה חוסכת זמן ועלויות ועל כן משתמשים בה גם כבניה מתועשת כשרוצים ליצור הרבה מבנים זהים או מבנה ארעי שרוצים להרכיבו ולפרקו בעליות נמוכות ובמהירות.
בבניה קלה המבנה כל כך קומפקטי עד שניתן גם להוביל את המבנה על גבי משאיות ליעדים כשהם כבר מוכני להפעלה וכל מה שנותר הוא לחברם לתשתיות באתר הבניה עצמו.
במבנים תעשייתיים אילו החומרים גם הם קלים כמו קירות גבס, חלונות אלומיניום וצינורות אלומיניום ומתכות קלות נוספות. צמצום העלויות של בניה כמו האכלת העובדים במקום, תשלום על ימי עבודה, נסיעות שלא לצורך וכדומה הביא את למצב שכיום בניה מתועשת היא מהזולות והמשתלמות ביותר.
כאן מגיע השאלה העיקרית- אם מדובר בצורת בניה כל כך זולה אז למה לא להשתמש בבנייה קלה בכדי להגדיל את מספר הדירות כיום בשוק והוריד את המחירים לצרכנים?! . אם אתם שואלים אותי אני חושב שמשבר הדירות הוא דבר מכוון ואיש אינו באמת רוצה למצוא פתרון לבעיות הדיור של זוגות צעירים כיום. הרצון האמיתי הוא גם לא לשלוח את הצעירים לפריפריה- כי שם אין להם פתרונות תעסוקה הוגנים. המטרה היא ליצור הפרדה בין עשירים לעניים באופן פיזי בדיוק כפי שנהוג ברבות ממדינות העולם השלישי הנאורות....
אז בפעם הבאה שמספרים לכם שטויות בחדשות ברדיו ובעיתון תזכרו את מה ששמעתם כאן היום ותחשבו שוב.. האומנם...


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים