הצג גיליון RSS

gatrimon

נעליים ואביזרים אורטופדיות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 25/07/2010 שעה 20:10 (496 צפיות)
כשאנו חושבים על אביזרים אורטופדיים, האסוציאציה המיידית שעולה בראשנו היא מדרסים, בעיקר עבור הסובלים מפלטפוס. אולם בתחום האורתופדיה קיימים אביזרים אורטופדיים רבים ושונים, המיועדים לא רק עבור כף הרגל. ישנם אביזרים אורטופדיים עבור בעיות גב, עבור בעיות ברכיים, עבור שורש כף היד וכן הלאה. מטרתם של אביזרים אורטופדיים הוא להקל על הכאבים באמצעות קיבוע, תמיכה וייצוב של מפרקים שונים.

מדרסים

מדרסים הם אביזרים אורטופדיים נפוצים ומוכרים ביותר. מדרסים מוכרים במיוחד עקב השימוש בהם לסובלים מפלטפוס – תסמונת מוכרת, הפוקדת כ-15% מהאוכלוסייה העולמית. במצב של פלטפוס, הקשת המצויה בחלקה הפנימי של כף הרגל אינה קיימת, ומכך נובעות בעיות של חלוקת משקל ובלימת זעזועים בשעת הליכה. מדרסים המותאמים אישית לכף רגלו של המטופל מדמים את הקשת, ועל כן מאפשרים הליכה נוחה ונטולת כאבים.

אולם מדרסים אינם משמשים רק את הסובלים מפלטפוס. למדרסים יש שימושים נוספים. למשל טיפול בסוכרת, בקרב חולי סוכרת, שלעתים סובלים מבעיות בתפקוד סיבי עצבי כף הרגל. במקרים כאלו יש להתאים להם מדרסים מחומרים טבעיים (ולא מדרסים סינתטיים).

מדרסים משמעים גם לטיפול בסינדרום דורבן – דלקת ברצועה בצד הרגל. גם במקרה זה יש להתאים מדרס מיוחד, התומך בקשת, ומפחית את הכאב.

מדרסים עוזרים גם בבעיות אחרות, כמו מצב ההפוך לפלטפוס, בו הקשת גבוהה מדי, או בניוון של ראשי האצבעות. כל בעיה שכזו מחייבת מדרסים מותאמים אישית, והעשויים מחומרים המתאימים ביותר לטיפול בה – שעם, סיליקון, עור, מדרס ביו-מכני וכו'.

אביזרים אורטופדיים נוספים

אחת הבעיות ההולכות והופכות שכיחות מאוד בעולם המודרני, היא תסמונת התעלה הקרפלית. מדובר בכאבים או באובדן תחושה בפרק כף היד כתוצאה בעבודה רבה לאורך תקופה ארוכה מול מחשב, וליתר ספציפית, בעכבר ובמקלדת. עובדי משרד רבים נוטים לסבול מבעיה זו, וקיימים אביזרים אורטופדיים מיוחדים שנועדו להקל על הכאב בשעות הפנאי, על ידי הגבלת תנועת המפרק.

עוד אחד מאותם אביזרים אורטופדיים הינו נעליים אורטופדיות, למניעה ולשיקום במקרים של בעיות אורטופדיות שונות. הן ניתנות בדרך כלל למטופלים שמתקשים לנעול נעליים רגילות בשל הבעיות מהן הם סובלים.

אביזרים אורטופדיים מסייעים גם עבור מקרים של כאבי גב. למשל, אביזרים אורטופדיים כמו חגורת גב המיישרת את הגב ואת יציבותו של המטופל (למשל בקרב הסובלים מעקמת בעמוד השגרה). חגורות גב מיוחדות משמשות גם חולים בפריצת דיסק בגב, ומקלות באופן ניכר את הכאב. לכל בעיית גב יש אביזרים אורטופדיים המותאמים לה – חגורות גב קיימות בסוגים שונים, בין אם דרוש קיבועה של תנועת הגב התחתון בלבד, קיבוע גב מלא וכן הלאה.

אביזרים אורטופדיים נוספים הם מגינים לברכיים, במקרים של בעיות מולדות, קרעים ברצועה או דלקות פרקים. ישנם אביזרים אורטופדיים שכל מטרתם הוא מניעה של בעיות העלולות לצוץ בעתיד. אנשים המרימים משקל כבד לעתים קרובות מועדים לפתח בעיות גב שונות, ועל כן חגורה מיוחדת יכולה לעזור בשמירה על הגב בעת ההרמה.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 15:22 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים