הצג גיליון RSS

gatrimon

מקלחונים מאלומיניום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 27/07/2010 שעה 16:50 (482 צפיות)
בשנים האחרונות הפך האלומיניום לחומר גלם פופולארי בענף הבנייה. האלומיניום הוא אחת המתכות הקלות ביותר לעבודה ולעיבוד. אי לכך, אין זה פלא שעבודות אלומיניום במסגרת עבודות בניין הפכו לפופולאריות ולנפוצות במיוחד. הריבוי של עבודות אלומיניום נובע בראש ובראשונה מתכונותיו הייחודיות של האלומיניום.
האלומיניום הוא אמנם חומר קל לעבודה ולעיבוד, אך יחד עם זאת הוא גם חומר חזק במיוחד. תכונה זו הופכת אותו לאידיאלי לייצור חלונות אלומיניום. חלונות אלומיניום (הידועים גם בשם חלונות בלגיים) הם חלונות בעלי פרופיל העשוי מאלומיניום, ומהווים אחוז נכבד מעבודות האלומיניום כיום. הודות לחוזקו של האלומיניום, ניתן לייצר ממנו פרופילים גדולים במיוחד עבור חלונות, מה שמאפשר לעשות שימוש במפתחי זכוכית גדולים מאוד. משמעות הדבר היא שבחלונות אלומיניום אין צורך לקטוע את שטח הפנים של החלון למספר מפתחי זכוכית קטנים, ואפשר ליצור חלונות אלומיניום בעלי מפתח זכוכית אחד גדול במיוחד. עובדה זו מאפשרת ליותר קרני שמש לחדור מבעד לחלונות האלומיניום, ובכך לנצל באופן טוב יותר את אנרגיית האור הטבעי ולחסוך בצריכת חשמל.
האלומיניום הוא גם חומר בעל כושר בידוד יוצא דופן. גם עובדה זו הופכת אותו לחומר אידיאלי לייצור חלונות אלומיניום, ובפרט תריסי אלומיניום. הודות לכושר הבידוד הגבוה שלו, חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום מספקים בידוד מושלם מפני גשם ומפני רוח. כמו כן חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום מספקים בידוד אקוסטי גבוה במיוחד. לכן הם אידיאלים עבור כל מי שמתגורר באזורים רועשים במיוחד, בקרבת כבישים סואנים, אזורי תעשייה וכדומה.
הפופולאריות הגדולה של עבודות אלומיניום, כגון חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום, גרמה גם להצפה של השוק בבעלי מקצוע המתמחים בעבודות אלומיניום. בין אם מדובר בחברות גדולות ובין אם מדובר בקבלנים פרטיים, נדמה כי כיום כל מי שעוסק בתחום הבנייה והמסגרות עושה שימוש נרחב בעבודות אלומיניום. עובדה זו מלמדת על הביקוש הרב שיש למוצרי אלומיניום בארץ. כמו כן עובדה זו משמשת כעדות חיה ליתרונותיו הרבים של האלומיניום.
העובדה כי רבים מעדיפים להתקין בבית או במשרד חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום וכי הביקוש לעבודות אלומיניום רק הולך וגדל, מלמדת שאכן האלומיניום עומד בהבטחות הגלומות בו ומספק פתרון מושלם. הפופולאריות של עבודות אלומיניום רק מעידה על כך שאלומיניום הוא חומר הגלם המוביל כשמדובר בבנייה מודרנית של חלונות ותריסים.
נוסף על כך שאין עוררין על יעילותו הפונקציונאלית של האלומיניום, לאלומיניום יש גם יתרון עיצובי מובהק. אחת הסיבות לפופולאריות של עבודות אלומיניום היא אפשרויות העיצוב הרבות שניתן ליצור באמצעות אלומיניום. ואכן, חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום הם דוגמא לפריטים מעוצבים בכל בית או משרד, שרק משדרגים את העיצוב הכללי של החלל, ומשרים בו אווירה מודרנית ונקייה.
לסיכום, בשל כל הסיבות שתוארו לעיל הפך האלומיניום לאחד מחומרי הגלם הפופולאריים בבנייה המודרנית, ובמיוחד לצורכי בניית חלונות אלומיניום ותריסי אלומיניום. הודות ליתרונות הרבים של האלומיניום, הפכו חלונות ותריסי האלומיניום לאידיאלים להתקנה בכל חדר ולכל מטרה: חדרי שינה, מקלחונים במקלחות, חדרי מגורים, משרדים, מרפסות ועוד.

עודכן ב: 18/12/2012 בשעה 16:22 על ידי gatrimon

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים