הצג גיליון RSS

donlieey

ניקוי ארובות - כל הטיפים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 09/08/2010 שעה 11:16 (808 צפיות)
ניקוי ארובות או ניקוי מנדפים הוא שירות נפוץ ונחוץ ביותר עבור מסעדות, בתי קפה ושירותי קייטרינג. בכתבה זו נעמוד על הסיבות לכך ועל הצורך בשירותי ניקוי ארובות ומנדפים בשנות האלפיים ע"י מנקה ארובות.

מהם מנדפים?

בעת עבודות המטבח אנו משתמשים בגז, מטגנים, חורכים, מבשלים, מאדים ומקפיצים שלל מוצרי מזון, לעתים בעלי ריח עז. אפייתה של עוגת תפוחים אומנם ממלאת את המטבח הפרטי בריח מתוק וביתי, אך במסעדה, בבית קפה או בכל חלל מטבח גדול ו/או תעשייתי, מתערבבים זה בזה ריחות בישול שונים ומנוגדים, לצד גז ועשן מהכיריים, ויוצרים ריח מחניק ולא נעים. המנדפים מטפלים בבעיה זו וכמשתמע משמם מנדפים את הריחות הרעים ואת העשן והגז, בכך שהם קולטים אותם אליהם ומעבירים אותם החוצה מהחלל דרך ארובה ע"י חומרי ניקוי.

כיצד נולד הצורך בשירותי ניקוי מנדפים?

במטבחים גדולים כפי שהזכרנו לעיל חובה להזמין שירותי ניקוי מנדפים מעת לעת. הצורך בשירותי ניקוי ארובות ומנדפים הוא תוצאת לוואי של פעולתם של המנדפים – היות והם קולטים לתוכם את כל החומרים הבלתי רצויים, אלו גם מותירים את רישומם על המנדף ועל ארובתו. העשן משאיר אחריו פיח, ואילו האדים הנוצרים בתהליך הבישול מכילים גם חומרים שומניים מסוגים שונים, הנוטים להצטבר על המנדפים ולהידבק אליהם בחוזקה. רק ניקוי מנדפים מקצועי יוכל להסירם ולהחזיר את המנדפים לצבעם המתכתי והנוצץ הקודם ע"י ניקוי בלחץ וע"י ציוד ניקוי מתאים.

למה חשוב לערוך ניקוי מנדפים, כמו גם ניקוי ארובות במסעדות?

ניקוי ארובות ומנדפים ע"י מנקה ארובות המתמחה בתחום ניקוי מכונות או ניקוי בקיטור אינו רק לצורכי מראה ויופי ותו לא. ניקוי ארובות ומנדפים הוא הכרחי ביותר מסיבות של בטיחות, שמישות והיגיינה, והינו אף חובה הקבועה בחוק הישראלי. ניקוי ארובות במסעדות הפך לחוק בשל סכנת ההתלקחות וסכנת זיהום האוויר בחלל הנובעות מארובות וממנדפים שלא עברו ניקוי ארובות הולם. זאת מכיוון שהיעדר ניקוי ארובות יכול להוביל לסתימת ארובה ובעקבות כך לכליאתם של גזים ועשן בחלל הסגור, או לחילופין, החומרים המזהמים שדבקו לארובה או למנדף עשויים להיות דליקים ולהתלקח מגץ סורר.

ניקוי מנדפים וארובות חשוב גם בעבור העניין ההיגייני והתברואתי. זאת בגלל שהמנדפים המלוכלכים מהווים מטרד תברואתי בחלל מטבח, שבו חשובים ההיגיינה והניקיון. הם עלולים לשמש כר פורה להיווצרות חיידקים וזיהומים שונים. מנדפים שלא עברו ניקוי מנדפים עלולים לגרום לסגירתה של המסעדה בעת בדיקות תברואה של משרד הבריאות, באם חומרים שומניים שבהם יטפטפו החוצה ויזהמו את משטח העבודה. בנוסף, מכיוון שקיום ניקוי ארובות ומנדפים הינו חובה על פי חוק, אי עמידה בחוק זה עלול אף הוא להביא לסגירת המקום.

ניקוי ארובות ומנדפים תורם גם לאורך חייהם של ארובות ומנדפים, שכן כאשר אלו נקיים ולא סתומים בלכלוך תפוקת עבודתם טובה יותר, והם פחות מועדים לקלקולים שונים.

איך עורכים ניקוי ארובות ומנדפים?

לשם כך פונים לחברה מקצועית המספקת שירותי ניקוי מנדפים וארובות. זאת מכיוון שמדובר בארובות צרות, עם אזורים הקשים לגישה, והלכלוך קשה להסרה. זאת מבלי שהזכרנו את סכנות ההתלקחות וארובות המותקנות בגובה רב. חברה מנוסה ומקצועית בתחום ניקוי ארובות ומנדפים תדע להתמודד עם כל אלו בבטחה.

תגובות

  1. הסמל האישי של ניקוי מנדפים
    ניקוי מנדפים, לקריאה על טיפים נוספים בנושא ניקוי מנדפים וארובות. היכנסו - ניקוי מנדפים


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים