הצג גיליון RSS

donlieey

קמינים.. כי הולך להתקרר פה בקרוב..

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 09/08/2010 שעה 16:20 (495 צפיות)
מזגן בקיץ הוא בבחינת חובה בישראל, פשוט אי אפשר לחיות בלעדיו. אבל מה ציפיותינו ממנו? רק שיעניק לנו מעט קור בחלל, ותו לא. לא מעניין אותנו איך הוא נראה, ובאיזה צבע המארז שלו. מצדנו שיהיה כמה שיותר קטן ובלתי נוכח בשטח, שלא יפריע לעיצוב הכללי של החדר. אבל כשמגיע הקור האמיתי, של החורף... אזי קמינים הם עניין אחר לגמרי.

קמינים הם אמצעי חימום שהולך ונהייה מבוקש ואהוב בישראל. הפופולריות של קמינים קיימת בין השאר בגלל שהם לא רק משמשים לחימום הבית, אלא גם בגלל יופיים והיותם תוספת מבורכת לחלל. למעשה, בחורף קמינים לעתים המוקד של החלל כולו, היות וכל כך נעים וכיף לשבת מולם ולבהות בלהבות האש הכתומות-לוהטות המרקדות בתוכם.

קמינים הם יותר מסתם תנור. הם מעניקים לחלל הרגשה של מקום בארץ אחרת ורחוקה, עטוית כסות שלג. החום והמראה של קמינים יוצר תחושה ביתית ויוקרתית בעת ובעונה אחת. הם נראים נפלא בסלון וסוחטים מחמאות ומבטי קנאה מכל אורח הנכנס לבית המחומם ביום חורף קר. לכן, בניגוד למזגן המשעמם, קמינים הם חלק מהעיצוב של הבית ולא משהו שיש להסתיר – להיפך, יש להציבו במקום מרכזי כדי ליהנות ממנו ומיופיו, ולהתגאות בו.

למה דווקא קמין גז?

ישנם כמה סוגים מרכזיים של קמינים: efel קמין גז, קמין עץ, קמין נפט, קמין סולר, קמין חשמלי המשמשים להסקה. קמינים המוסקים בעץ הם המסורתיים והאהובים, אולם לדבקות במסורת הישנה יש מחיר – קמינים אלו מחייבים התקנת ארובה שתופסת מקום בחלל, וכמובן אינה ריאלית להתקנה בבתים משותפים, שכן ההתקנה שלה במקומות שכאלו הינה מורכבת ודורשת תשתית שלמה. בניגוד לקמין עץ, קמין גז הוא גמיש יותר בהתקנה ומאפשר להוציא את הארובה דרך הקיר ולא דרך התקרה, ועל כן התקנתו פשוטה יותר ונוחה גם עבור חימום דירה בבניין משותף.

למעשה, קמין גז הוא תנור גז בגרסה המשוכללת והכי מודרנית של קמינים בשוק. קמין גז פועל על גז טבעי, אותו גז המשמש לבישול. בקמינים היותר מתקדמים מסוג קמין גז יש מבער מחומר קרמי, שהינו עמיד במיוחד לאורך שנים ארוכות, ויעיל מאוד בפעולת החימום. קמין גז שכזה גם מחקה את פעולתם של קמינים המוסקים בעץ כדי שיהיה אפשר ליהנות מהתחושה המסורתית של להבות מרצדות מעל בולי העץ – קמין גז זה ניחן בתחתית שמעוצבת כאילו היא עשויה בולי עץ וגחלים, והלהבות בוקעות ממנה, ליצירת אשליה מושלמת של הסקה וחימום בעץ.

יתרון גדול של קמין גז ללא ארובה הוא שבניגוד לעץ ולנפט שאנו צריכים לרכוש ולהחזיק מלאי שלהם בבית עבור ימים קרים, קמין גז פשוט מחובר לרשת הגז הביתית – אותה אחת שאליה מחוברות הכיריים לבישול. קמין גז הוא גם חסכוני יחסית, וכן בטוח מאוד לשימוש ולהפעלה.

ניתן להשיג קמין גז במראה מודרני, או קמינים שמעוצבים בסגנון רטרו ישן ומסורתי – לפי טעמכם האישי.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים