הצג גיליון RSS

donlieey

מתגרשים?

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 09/08/2010 שעה 16:21 (434 צפיות)
הסטטיסטיקה המצערת בישראל בנושא גירושין בישראל מעידה כי אחד מכל שישה זוגות נשואים יתגרש בסופו של דבר. פרט לעובדה שגירושין אף פעם אינם נעימים לאף אחד מבני הזוג, גירושין הם גם עסק לא זול בכלל. תמיד עדיף להימנע מהליכים משפטיים ולהגיע לגירושין בהסכמה. עבור זוגות שאינם מצליחים להגיע לגירושין בהסכמה ולערוך הסכם גירושין צפויות הוצאות כספיות מרובות.
ההוצאה הגדולה ביותר בכל תהליך גירושין היא שכר הטרחה לעורך דין גירושין שינסח הסכמי גירושין וייתן ייעוץ גירושין. בשוק קיימים משרדי עו"ד רבים, והפערים בין אלו היוקרתיים לבין המשרדים הקטנים יכולים להיות עצומים. שכר טרחה של עורך דין גירושין בעל מוניטין מכובד ורב שנים יכול להאמיר עד ל- 20 אלף דולר לא כולל מע"מ, לעומת כמה אלפי דולרים עבור שכר עורך דין גירושין מתחיל במשרד קטן. מן הראוי לציין שגובה שכר הטרחה לעורך דין גירושין או עורך דין דיני משפחה משתנה בהתאם למורכבות של כל תיק. כאשר הליכי גירושין מתנהלים בו זמנית בבית הדין הרבני, בבית הדין הרבני הגדול, בבית משפט לענייני משפחה ובבית המשפט המחוזי – שכר טרחתו של עורך דין גירושין עם תעודה של לשכת עורכי הדין יהיה גבוה יותר.
ישנם זוגות שבוחרים לפנות לגישור גירושין ולא להליכי גירושין על-ידי מגשר שמוסכם על שני בני הזוג. כל אחד מבני הזוג שוכר עורך דין גירושין שמתלווה אליו ומסייע לו בניהול המו"מ. העלות הכספית של הליך גישור תלויה במספר ישיבות הגישור שנערכות, כמו גם במוניטין של המגשר, ויכולה לנוע ממאות ועד אלפי שקלים לישיבה. בתום הגישור, המגשר צריך לנסח הסכם גירושין, ועבור הסכם זה יש לשלם בנפרד. עלות ניסוח ההסכם תלויה במורכבותו, ונע בין כמה אלפי דולרים.
בהליך גירושין לפי דיני גירושין או מסמכי גירושין נוסף על הוצאות אלו, הליך גירושין כולל גם תשלום אגרות למיניהן לבית המשפט לענייני משפחה ולבית הדין הרבני. כך למשל: אגרת תביעת מזונות עולה 285 ₪, אגרת תביעת רכוש עולה 2,724 ₪, תביעת גירושין עולה 397 ₪ ועוד אגרות רבות. בנוסף, לא אחת נדרש לשלם, מעבר להוצאות הטרחה לעורך דין גירושין, גם בעבור מומחים שונים שבית המשפט יכול למנות על מנת להגיע להכרעה בסוגיות מסוימות שעולות במשפט. כאשר נעזרים בעדים מומחים, ההוצאות עבורם מחולקות באופן שווה בין שני בני הזוג.
כאשר לבני הזוג יש ילדים קטנים, הגירושין כרוכים גם בקביעת דמי המזונות שישלם האב. קביעת גובה המזונות שישלם האב היא פונקציה של מספר פרמטרים, כמו גובה המשכורת של האב, צרכים מיוחדים שיש לילד ועוד. הסכום הבסיסי הקבוע כיום בחוק למזונות עבור ילד אחד הוא בסביבות 1,300 ₪ בחודש. נוסף לכך, במידה והאישה שוכרת דירה, על האב להשתתף בתשלום של שליש מהוצאות שכ"ד, ובמימון מחצית התשלום בעבור פעוטון או גן וצהרון לילד.
לסיכום, גירושין הם אף פעם לא נעימים לאף צד. אך פרט לאי הנעימות הכרוכה בפירוק הזוגיות והתא המשפחתי, גירושין יכולים להיות עסק יקר במיוחד. לכן תמיד עדיף לנסות לפנות לגירושין בהסכמה ולחסוך לכם ולמשפחתכם הרבה כסף, צער ועוגמת נפש.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים