הצג גיליון RSS

donlieey

איפה אתם מתקנים את הרכב שלכם?

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 09/08/2010 שעה 16:23 (455 צפיות)
איפה אתם מתקנים את הרכב שלכם? בישראל פועלים כיום כ- 7,500 מוסכים, מהם רק 5000 מורשים על ידי משרד התחבורה. כל היתר הם מוסכים פיראטיים, הנקראים גם מוסכי מדרכה, שכן לרוב הם יבצעו את התיקונים והטיפולים לרכבים שלנו בצידי מדרכות או אפילו ליד הבית. המוסכים הפיראטים הם אמנם זולים יותר באופן משמעותי מכל מוסך מורשה אחר, אבל הם מסכנים את כולנו: הם לא נמצאים תחת פיקוח, עובדים בהם בעלי מקצוע "חאפרים" וללא הכשרה מתאימה והם משתמשים בחלקי חילוף שאינם מקוריים (רובם גנובים, נלקחו מרכבים שעברו תאונה או מיוצרים בזול במדינות כמו סין טיוואן) או ששירותי פחחות וצבע שהם נותנים, ללא כל הכשרה מיוחדת.
המוסכים המורשים בישראל מתחלקים לשלושה סוגים: מוסכי יבואן שהם מוסכים מורשים הנחשבים ליקרים יותר, מוסכי רשת המוסמכים על-ידי היבואנים ומוסכים מורשים פרטיים, שלרוב יהיו הזולים יותר. הפערים בעלויות התיקון והטיפול במוסך יבואן לעומת מוסך פרטי נובעים מכמה סיבות: במוסך יבואן משתמשים אך ורק בחלקי חילוף מקוריים, עלות ההפעלה של המוסך היא גבוהה יותר, ההכשרות לעובדי המוסך יקרות יותר, המתקנים במוסך יקרים יותר והידע שהמוסך חייב לרכוש מהיצרן הוא יקר יותר. יחד עם זאת, הסברה הרווחת היא שרק במוסך יבואן הרכב שלכם יוכל לקבל את הטיפול הטוב ביותר ובהתאם להוראות יצרן הרכב.
מנגד, במוסכים פרטיים לא תמיד משתמשים בחלקי חילוף מקוריים, והתוצאה היא לא בהכרח פחות טובה. כמו כן, במוסך מורשה של יבואן נוטים להחליף מכלולים שלמים (המכילים מספר חלקי חילוף) ולא רק את החלק הבודד שנפגם, כך שלא אחת אנו משלמים מחיר יקר יותר לחינם. במוסכים פרטיים רבים העובדים עוברים הכשרות והשתלמויות על המכוניות החדשות והממוחשבות, והם מחויבים על-ידי משרד התחבורה להתעדכן כל הזמן. כך שגם בהם, כל רכב חדש יוכל לקבל את הטיפול הטוב ביותר והמתאים לו ביותר.
אז איך יודעים לאיזה מוסך רכב להביא את הרכב ומתי? ואיפה לחפש מוסכים? המומחים ממליצים שעבור תיקונים גדולים במכוניות בנות 6 -7 שנים, כדאי לבקש הצעת מחיר ממוסך יבואן וממוסכים פרטיים נוספים, ולבחור בהצעה הזולה יותר. תיקונים קוסמטיים פשוטים, כמו פחחות וצבע, ניתן לתקן אצל כל פחח ואין צורך ללכת למוסך יבואן לשם כך. כשמדובר בטיפולים שוטפים במכוניות בנות 6 – 7 שנים, מומלץ לגשת למוסך יבואן, משום שרק שם יבצעו את הטיפול בהתאם להוראות היצרן ויעשו שימוש במסננים ובמצתים מתאימים. מכוניות בנות 17 שנה ויותר ניתן להביא לכל מוסך מורשה, וכמובן, לא להסס להתמקח על המחיר.
כאשר מביאים את הרכב למוסך, חשוב לנו גם להיות בטוחים שמדובר במוסך אמין, גם אם אנו זקוקים רק לעבודות פחחות וצבע לרכב. לשם כך איגוד המוסכים העניק את תו התקן "הפלוס הירוק" לכל מוסך המתחייב לעבוד בהתאם לקוד האתי של האיגוד. סמל הפלוס הירוק מוצב בשעריו של המוסך כדי שכל לקוח יוכל לזהות בקלות מרבית מוסך המתחייב לנהוג במלוא ההגינות והשקיפות עם לקוחותיו, גם כשמדובר בעבודות פחחות וצבע פשוטות.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים