הצג גיליון RSS

yamitiey

מנעולן - מקצועי או כלום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 26/08/2010 שעה 12:25 (467 צפיות)
לא רק מי שנוטה לאבד את צרור המפתחות שלו אחת לשבוע זקוק למנעולן. גם האנשים המסודרים והאחראיים ביותר יכולים להזדקק לשירותיו של מנעולן. מנעולן הוא האיש היחיד שיכול לסייע לנו במקרה שהמפתח נשבר לנו בתוך המנעול. מנעולן לרכב הוא האיש היחיד שיוכל לעזור לנו אם ננעלנו מחוץ לרכב או אם לא הצלחנו לפתוח את הכספת. ובכלל, מנעולן מספק שירותים רבים מעבר לשירותי פריצת מנעולים.
אחד השירותים הנפוצים שכל מנעולן מספק הוא שירותי שכפול מפתחות. כל אחד יודע שתמיד עדיף שיהיו לנו מספר מפתחות לאותה הדלת, גם אם אנחנו היחידים שמשתמשים בה. תמיד כדאי שיהיה ברשותנו (או ברשות הקרובים לנו) מפתח רזרבי לדירה, לרכב או לעסק למקרה שנשכח, נאבד או נשבור את המפתח המקורי שברשותנו. לדוגמא: כדאי לבצע שכפול מפתחות לרכב למקרה שנאבד את המפתח היחידי שברשותנו. כאשר מדובר בדירה, עסק או רכב שמשרתים מספר אנשים, שכפול מפתחות לרכב, לדירה או לעסק מאפשר לכל אחד להיכנס או לצאת מהם מבלי להיות תלוי באחרים.
כל מנעולן רכב מוסמך ובעל רישיון עבר קורס מנעולן. במסגרת קורס זה הוא רכש ידע תיאורטי ומעשי בכל תחומי המנעולנות: הכרת סוגים שונים של מנעולים, צילינדרים ומנגנוני נעילה, הכרת סוגים שונים של דלתות (עץ, זכוכית, פלדלת, דלתות הזזה וכו') ועוד. הודות לידע המקצועי הנרחב שרכש, כל מנעולן מוסמך יכול לספק מגוון רחב של שירותי מנעולנות: פריצת מנעולים לדירות, לכלי רכב ולכספות, שכפול מפתחות רגילים, שכפול מפתחות לרכב, יצירת מפתח גם כאשר אין מפתח, קידוד שלטים ומפתחות אימובילייזר, התקנת מנעולים, תיקון מנעולים ועוד.
במסגרת קורס מנעולנים לומד כל מנעולן לעתיד גם על ההיבט החוקי של עבודת המנעולנות, ובפרט של שירותי פריצת מנעולים ושכפול מפתחות. ראשית, כל מי שמעוניין להשתתף בקורס ולעסוק במקצוע המנעולנות צריך להציג תעודת יושר ממשטרת ישראל, כתנאי מחייב לקבלה לקורס. תעודה זו היא ערובה לכך שלאדם אין כל עבר פלילי (ובוודאי לא כזה הקשור בפריצה ובעבירות רכוש) ועירבון לכך שהוא לא ינצל לרעה את הידע התיאורטי והמעשי שהוא רוכש בקורס. שנית, גם בקורס עצמו לומד כל מנעולן על המותר והאסור במסגרת החוק, ועל חובותיו במסגרת עבודתו הן בפריצת מנעולים והן בשכפול מפתחות לרכב.
כך למשל, כל מנעולן יודע שכאשר הוא נקרא לפרוץ מנעול כלשהו הוא מחוייב לוודא שהלקוח הוא אכן בעל הנכס (הדירה, הרכב, העסק וכו'). מכיוון שפריצת מנעולים היא ביסודה עבירה פלילית, חובה זו נועדה למנוע מצב שבו גנבים ועבריינים למיניהם מזמינים מנעולן כדי שיעשה עבורם את העבודה השחורה. אם המנעולן לא יוודא שלפניו אכן נמצא בעליו החוקיים של הנכס, ובדיעבד יתברר שבצועה עבירה פלילית, הוא יישא חלק מהאחריות לביצוע העבירה.
לסיכום, לא רק אנשים מפוזרים, שנוטים לאבד את צרור המפתחות שלהם אחת לשבוע, זקוקים לשירותיו של מנעולן. מנעולן הוא אחד מבעלי המקצוע הבודדים שכמעט כל אדם יזדקק לשירותיו בנקודת זמן כלשהי, כי הרי לכל אחד מאיתנו יש משהו (דירה, בית, עסק, רכב, כספת וכו') שהוא צריך לנעול, מפתח שצריך לשכפל או מנעול שצריך לתקן.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים