הצג גיליון RSS

hipopotam

מדריך טיולים על שום מה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 31/08/2010 שעה 12:36 (454 צפיות)
מורי דרך – הם אלו אשר אשר עוסקים בהדרכה, בכיוון והנחייה של מטיילים ותיירים בנתיבי דרך ובאתרים מסויימים.

מורה דרך הוא שתמיד נהגנו לכנות מדריך טיולים בהגה היום יומית של כולנו. מדריכי טיולים אולי או מורי דרך, אם תרצו, אמורים לדעת מן הסתם את השפה המדוברת לקבות המטיילים אותה הם מנחים. יתר על כן לעיתים שוטל מורה דרך במספר שפות ועל כן יתכן מאוד שיתכן את אותו הסבר בדיוק במספר שפות על מנת לגרום לכל קהל המטיילים שלו להבין מה קורה. מורה דרך שכזה השולט בכמה שפות נחשב לאיכותי ויעיל יותר, שכן שפה היא נכס וככל ששולט הוא ביותר שפות כך גדלה זמינותו לקהלי יעד שונים, בין אם באופן מקומי ובן אם במיקומים בינלאומיים.
תפקידו של מורה דרך הוא לסייע לקהל המטיילים שלו להבין את תוואי וטבעי האזור כמו גם את ההיסטוריה שלו, ענייני פולקלור ותרבות גם הם באים בחשבון.
מדינות שונות בעולם מחייבות את העוסק בהוראת דרך, מדריך טיולים וכדמה – בהנפקת רשיון רשמי, והגדילו מדינות בעולם לעשות אשר מחייבות קבוצות תיירים לעשות שימוש בשירותיו של מורה דרך, מדריך תיירים וכדומה.
מורה דרך בישראל נחשב למקצוע מכובד בעל נופך של הרפתקנות, ידיעת הארץ ושליטה בהיסטוריה, בתנ"ך ובתרבות. בישראל של ימים עברו היו מדריכי טיולים ומורי דרך עוסקים בהדרכת צליינים עולי רגל וגדומה אשר היו פוקדים את ארץ הקודש שלנו, אך כיום השתנו לחלוטין פני הדברים. כיום מורה דרך יכול להיות מדריך טיולים של תיירים סטנדרטים המנחה טיולים מאורגנים בארץ למשל, טיולים לחברות גדולו, טיולים לבתי ספר וגם טיולי VIP.
מורה דרך ישראלי חייב לעמוד בדרישות ההכשרה של משרד התיירות בארץ. בסיום הכשרתו של מורה דרך מקבל תעודת מורה דרך אשר
אותה עליו לחדש על ידי השתלמויות דו שנתית אליה הוא מחוייב.

עודכן ב: 31/08/2010 בשעה 12:37 על ידי hipopotam

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים