הצג גיליון RSS

dudim2

שלטים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/09/2010 שעה 13:53 (660 צפיות)
שלטים.

מידי ים אנו רואים שלטים כאלו ואחרים, האופי המיוחד של כל שלט והמטרות השונות של שלטים כאלו ואחרים, גורמים לנו לפעמים לחשוב מה היינו עושים ללא שלטים. נכון, לפעמים ישנם שלטים שמציקים לנו בעין, לפעמים אפילו הם קצת חורגים ממה שמקובל, לא תמיד שלטים מסוימים לרוחנו ואנשים מסוימים טוענים שהם פוגעים בנוף. עם זאת עוד לא ממש ראיתי שלט שמסתיר נוף הרים מפנק, מה שכן ראיתי שהם אפילו עושים אזורים מסוימים יפים יותר.

דבר ראשון אני בטוח שכולם מסכימים ששלטי הכוונה זה דבר שמנהל את זרימת התנועה כראוי (כמובן עד כמה שאפשר). שלטים אלו שומרים על הסדר, מונעים מבלבול בכבישים, מסמנים לנו את כיוון התנועה ברחובות מסוימים וכמובן בעקבותיהם נגיע מעיר לעמיר בלי להתבלבל. אז זה מובן וברור לכולם.

נתיבי איילון זה כביש מהמפורסמים יותר במדינה, אין כמעט מישהו שלא נסע בכביש זה. בצדדים שלו ניתן לראות שלטים רבים, כמו כן אותו שלט מפורסם וגדול שבעבר היו כלפיו מחלוקות (אז עוד עם הפרסומת של קסטרו). אני אישית ברור שיעדיף לראות את יעל אבוקסיס במקום בניין ישן שעליו שמו את השלט, כמו כן בשלבים רבים של הכביש בצידיו ישנם שלטים שלדעתי עדיפים בהרבה על "נוף" של בתים ישנים והרוסים. אז שלטים באמת הורסי נוף? לא נראה לי..

עוד מצב של שלטים שעושים מקומות חיים, אלו שלטים מוארים. להם יש יכולת לקחת רחוב רגיל ולהפוך אותו למדהים בלילה וגם ביום. מי לא מכיר את לאס וגאס המדהימה, שם הרחובות מוארים וזוהרים. תיירים מכול העולם מגיעים לראות את היופי (טוב נו, גם להמר) של העיר הזאת. ניתן להגיד זאת גם על אזור הטיימס סקוור בניו יורק, אורות ללא סוף, יופי עירוני מושלם. בארצנו זה אולי בקטן יותר, אך אזורים כמו מרכזי ערים, או אזורים שעובדים בלילות (מסעדות, בתי קפה וכו') מוארים גם כן ע"י שלטים מוארים, המראה של רחובות אלו, לפחות בעניי – מרשים וחיי! מחזה מאוד יפה בלילה.

אז אחרי שנתתי כמה דוגמאות על שלטים כיצד הם לרוב אינם הורסים נופים, אני אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, אני חושב שערים רבים ללא שלטים פרסומיים היו נראים ריקנים ואפילו את החנות ממול לא ידענו לפענח. נכון, לפעמים יד האדם הרסה מקומות מאוד יפים, עם זאת לבטח לא דובר עם שלטים.

אשמח לשמוע דעה של כל אחד ואחד לגבי שלטים ונוף.
תגיות: שלטים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים