הצג גיליון RSS

דינהדינה2

שימוש במשאבות חום

דרג פוסט זה
אני גרה בדירה בתל אביב כבר כמעט עשור. כל מי שמכיר טיפה יודע שהדירות בתל אביב ישנות מאוד ויקרות מאוד, כך שכל חסכון בכסף הוא משמעותי מבחינתי. בשנים האחרונות בדירה בה אני גרה אין דוד שמש, ואני נאלצת להשתמש בדוד חשמלי, שגוזל חשמל רב וכנגזרת מכך גם כסף רב. כאמור בעל הבית לא נוקף אצבע בשיפור חיי הדיירים שלו, גם אם הם דיירים טובים, והוא תמיד מקבל את הכסף בזמן (כבר חמש שנים) וגם אם הוא לא שומע מהם שום דבר כל השנה. כשמבקשים משהו, התשובה תמיד שלילית. למה לו באמת? כל עוד יש פראיירים שמשלמים למה להתאמץ?
אז התחלנו לחשוב מה האופציות האחרות שיכולות להוזיל לנו את עלויות החשמל.
מבחינת אמצעי חימום בבית יש לנו קמינים. סתם, יש לנו מזגן, אחד שעובד רק על קירור (ולדעתי לא לאורך זמן רב), עושה רעש מטורף תוך כדי. לפחות הוא קטן ויפה ומשתלב בדירה בצורה מושלמת. סתם. הוא בצבע חום, גס ומכוער שאין דברים כאלה. אני חושבת שהוא באמת האחרון מסוגו.
בתחום של חימום הבית אין לנו כל כך אופציות לחסוך כיוון שזו לא דירה שלנו, אז לא נעשה חימום תת רצפתי, קמינים או הסקה מן הסתם. כך שהאופציה היחידה למרבה הצער היא מזגן לצורך חימום.
בתחום המים החמים חשבנו לנסות משאבות חום במקום דוד חשמלי. בדקנו קצת לגבי משאבות חום, מחירים וכל מה שקשור בזה. הגענו למסקנה שזה בהחלט משתלם במידה ובעל הבית יסכים לשלם על ההתקנה. הוא סירב. וגם דוד שמש הוא לא מתכנן לשים. ברור שלא.
בקיצור הגענו למסקנה שכדי לחסוך בחשמל ובכסף כל מה שעלינו לעשות הוא לעזוב את תל אביב. עוד חודש זה יקרה.
תגיות: קמינים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים