הצג גיליון RSS

דינהדינה2

לקראת החורף

דרג פוסט זה
אמנם זה מאוד מתעכב השנה, אבל החורף כבר אוטוטו פה. ולקראת החורף המתקרב כדאי לחשוב על הנושא של חימום הבית. ישנן דרכים רבות בהן ניתן לחמם את הבית, אם כי בארץ נהוג להשתמש בעיקר במזגנים לצורך חימום.
מי שביקר באירופה וארה"ב ודאי נתקל באמצעי חימום שונים ומגוונים- כמו קמינים, הסקה, חימום תת רצפתי ועוד אמצעי חימום שנפוצים מאוד במקומות קרים. בגלל החורף הקל והקצר שיש בארץ הרבה אנשים בוחרים שלא להשקיע באמצעי חימום חדש, ומשתמשים במזגן שיש להם בבית (הרי בישראל אי אפשר בלי מזגן). אבל למזגן חסרונות רבים בהם היובש שהוא יוצר באוויר החדר, וכך גם מייבש את העור, השיער והעיניים. מזגנים הם גם בזבזני חשמל גדולים, ולמרות שלשים קמינים או חימום תת רצפתי עולה יותר כסף, הסכום הזה מתקזז לאחר תקופה בהוצאות על צריכה של חשמל.
אם מישהו שהה מספר ימים או תקופה במדינה קרה, והשתמש שם באמצעי חימום כמו קמינים או הסקה, יודע ודאי איזה הבדל יש בין חימום מסוג זה, לחימום של מזגן. חום שמופץ מהסקה או קמינים הוא חום נעים ורך, הוא לא יוצר יובש באוויר וניתן לווסת אותו בצורה טובה יותר.
ההתקנה של מערכות כמו הסקה, קמינים או חימום תת רצפתי הם מורכבים יחסית, ודורשים הרמה של הרצפות (במקרה של קמינים וחימום תת רצפתי) לכן מומלץ לעשות אותם בתכנון מראש, ואם ניתן אז בשילוב עם שיפוצים כללים שנעשים בבית.
מה שבטוח הוא שמי שמחליט ללכת על האופציה של אמצעי חימום אלו, ייהנה מחורף חם ונעים, ולא יבין איך הוא התפשר על מזגן כל החיים. מהבחינה הזאת, אין דרך חזרה למזגנים אחרי שניסיתם קמינים.
תגיות: קמינים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים