הצג גיליון RSS

shaid

מצלמות אבטחה לא עבדו והציור של ואך גוך נגנב!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 17/10/2010 שעה 14:54 (534 צפיות)
מה בין פרחי הפרג של ואן גוך לבין מצלמות אבטחה

סרט ערבי? ממש לא! זה בשבוע שעבר במצרים. מנהל מוזיאון בקהיר בבמצרים ועשרה מפקידים נוספים נשלחו לשלוש שנות מאסר בשל רשלנות אשר גרמה לגניבת הציור הידוע של הצייר וינסנט ואן גוך.


כל הסיפור ההזוי הזה שנשמע כאילו באמת נלקח מאחד מתסריטי הסרט הערבי השבועי,אך לא אמת הוא ואכן קרה.מתוך פסק הדין של בית המשפט מסתברת עובדה פשוט אומללה. מסתבר כי המוזיאון היה מצוייד ב-47 מצלמות אבטחה, אלא שהוא בפועל 30 מצלמות כלל לא עבדו. נתון זה הוא המפתח לכל הכשל הדרסטי בכלל מערכת האבטחה של המוזיאון.


סביר מאוד להניח כי חלק ניכר מהמוזיאון היה מצוייד בשלל מצלמות אבטחה סטנדרטיות, אך גם מצלמות נסתרות רבות כיאה לכל מוזיאון שמכבד את עצמו ומחזיק יצירות של ואך גוך. גם האזעקות במוזיאון כלל לא עבדו ולמעשה רק שומר אחד שמר בכל משמרת על המוזיאון הכושל.


יש לציין ולהזכיר כי מצרים הינה מדינה אשר בה מוזיאונים רבים אשר בהם מגוון רב מאוצרות היסטוריים של כל תרבויות העולם.


אכן, גבה מורמת שמוזיאונים כאלו אינם מצויידים בצי של מצלמות אבטחה. חובה שבכל מוזיאון שכזה יהיו לפחות: מצלמה נסתרתextra mini , מצלמה נסתרת בגלאי או בקוספת ניסקו, מצלמות אנלוגיות או מצלמות דיגיטליות ובכל מקרה בעידן האינטרנט איך זה שאין להם מצלמות IP או מצלמות אינפרא אדום. אפילו אינטרקום לא היה לשומר היחיד שהיה שם. אם היה מכשיר אינטרקום זמין, מצמת אבטחה שעובדת ועירנות מספקת אולי כל העניין היה כושל. אבל כנראה שבמצרים מכשיר אינטרקום הוא בקשה גדולה מידי.


אם יאמר מישהו מילה על עלויות הרי שאפשר בהחלט שחלק מן ממצלמות האבטחה יהיה מצלמות דמי שעלותן זעומה. יתכן שממש צריך לצייד כל חפי. אומנות במוזיאון באיתורן, GPS או אנטנה או אנטנות לאיתור מיקומו בזמן אמת. לאור העובדות אולי צריך לשתול על עובדי המוזיאון אנטנות.


הציור של ואן גוך שנגנב מועאך ב-50 מליון דולר ואילו מלמות אבטחה או מצלמה נסתרת שהיתה מוצבת בנקודות חמות במוזיאון היו פותרות ללא ספק את הבעיה.


אגב, המצרים לא למדו לקח. אף כי יכלו להצטייד עם השנים בשלל מוצרי אבטחה, מצלמות, גדג'טים ואמצעי התרעה זוהי הגניבה השניה של יצרית אומנות יוקרתית ביותר במצרים. בפעם הקודמת, היה זה למזלו הרע, שוב ציור של ואן גוך אשר נגנב באמצע שנות ה-80.


מסכנים פקידי המוזיאון שיצטרכו לשבת בכלא ולאכול הרבה פול מצרי ומרק מלוחיה עם אורז, רק בגלל שמישהו בהנהלה סרח.

עודכן ב: 17/10/2010 בשעה 14:55 על ידי shaid

קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים