הצג גיליון RSS

shaid

ניסור בטון - ממש כמו לאכול את העוגיות של חמותך!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/10/2010 שעה 16:14 (438 צפיות)
ניסור בטון
התהליך המכאני של ניסור בטון וכן קידוח בטון בצורות עגולות מושלמות או בתווים סימטריים מדוייקים להפליא בקירות נקרא ניסור בטון.

ניסור יהלום וכן קידוח יהלום הינן פעולות זהות אשר על פי רוב מתבצעות על ידי ציוד מקצועי מאוד מסויים אשר מתבסס על טכנולוגיה של קידוח יהלום. מקדח יהלום הינו כלי חיתוך בטון עוצמתי ביותר שכן הוא מורכב מהחומר החזק ביותר בטבע – היהלום.

על ידי שימוש במקדח יהלום ומכונות ניסור המבוססות על טכנולוגיה זו- ניתן לקדוח חורים מושלמים בקירות אנכיים ואופקיים כאחד. לא רק קירות ומשטחים מעורבים בתהליכי ניסור שכאלו, אלא גם תקרות, שם התהליך הוא מעט יותר מורכב, לעיתים, ומצריך דיוק ומקצועיות.

ניסור בטון? תוסיפו מים!
תהליך זה של ניסור בטון מלווה תמיד בשימוש במים. למים השפעה דואלית בעניין ניסור בטון:
  1. הם מונעים השתחררות מאסיבית של אבק בטון אל חלל האוויר.
  2. הם מהווים גורם קירור אשר מקל על המכשור, על מנת שלא יתחמםבדרך כלל חורים אשר נקדחו על ידי מקדח יהלום מיועדים עבור תעלות שירות למיניהן. למשלכדי לסייע במעברים בכל הנוגע לאינסטלציה, הסקה, חיווט חשמלי וכדומה.

קידוח בטון – גם מתחת לפני השטח
במקים של עבודות בנייה תת קרקעית כמו תעלות ביוב, ברזי קמרון וברזי ביוב שירות זה של ניסור יהלום וקידוח בדיסק יהלום הינו אופטימאלי. כמו כן נעשה שימוש בדיסק יהלום לצורכי יצירת קווי צינורות מים, קווי ביוב, צנרת קיטור, קווי המחשב, קווי טלפון וכו – כל אלו נדרשים לעבור דרך בטון אותו לא נוכל לחתוך בשימוש בכלים לא מקצועיים רגילים.

לעיתים כאשר נידרש לקדוח קו ישר ורחב מאוד – יבוצע קידוח מאסיבי של סדרת חורים החופפים זה לזה וזאת על מנת לבצע הסרת חלק גדול של בטון – כל החורים שניקדחו בשורה ייצרו תעלה רוחבית אחת בסופו של עניין.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים