הצג גיליון RSS

yaeloosh

הכל על עדשות מגע יומיות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 28/11/2010 שעה 13:45 (402 צפיות)
בשנים האחרונות הופכות עדשות המגע לפופולאריות מאוד בקרב אנשים הזקוקים למשקפי ראיה. היכולת ליהנות מראיה מושלמת ללא צורך בסחיבה מיותר של משקפי הראיה לכל מקום והרכבת המשקפים באופן רצוץ כל יום כל היום, נחשבת ליתרון משמעותי. המגוון הרחב של עדשות מגע והאיכויות המצוינות בהן הן מיוצרות כיום, הופכים עדשות יומיות לתחליף אידיאלי למשקפי הראייה.


מהן עדשות יומיות ?


עדשות יומיות הן למעשה עדשות חד פעמיות שנועדו להעניק את הראיה המושלמת, ללא צורך בסחיבת מיכלי אחסנה או חומרי הניקוי האופייניים לסוגים אחרים של עדשות מגע. בדומה לכלל עדשות המגע, עדשות יומיות מגיעות גם הן במגוון מספרים (+/-), צילינדרים ותכונות שונות נוספות. עדשות יומיות כאמור אינן מצריכות מיכלי אפסון, אלא מגיעות במיכלי פלסטיק מיוחדים חד פעמיים, שמכילים נוזל חיטוי לשמירה על ניקיון העדשות עד לרגע השימוש. לאחר פתיחת המיכלים ושימוש בעדשות ניתן להשליך את המכלים ואת העדשות עצמן.


יתרונות עיקריים של עדשות יומיות

אחד הסיכונים בהרכבת עדשות מגע קבועות (לשימוש ארוך – שנה עד שנתיים), הוא נטייתן של העדשות לצבור משקעים שונים שעלולים לסכן את בריאות העין בכלל והקרנית בפרט. בגלל משך השימוש הקצר של עדשות יומיות, הרכבתן מורידה בעשרות אחוזים ואף מבטלת כליל את הסיכוי לזיהומים כנ"ל. מוחים רבים מדגישים את יתרונותיהן של עדשות אלו על פני יתר סוגי עדשות המגע אותן ניתן למצוא בחנויות האופטיקה השונות.


חסרונות של עדשות יומיות

החיסרון היחיד של עדשות יומיות הוא מחירן הגבוה ביחס לסוגים אחרים של עדשות מגע. בשימוש יומיומי רצוף עלול להצטבר מחירן של עדשות יומיות למאות רבות ואף אלפי שקלים בשנה. אנשים רבים בוחרים לשלב את השימוש בין עדשות יומיות לעדשות תקופתיות אחרות (דו שבועיות חודשיות וכיו"ב).

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים