הצג גיליון RSS

yaeloosh

כיצד עובדת מצלמה דיגיטלית ?

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 01/12/2010 שעה 10:52 (470 צפיות)
את הצילום למדנו רובנו לקבל בשנים האחרונות כתחביב נחשק. מצלמות שבעבר היו מגושמות כבדות ובעלות ממשק מורכב, הפכו פתאום לקלות ונוחות לתפעול. אחת הסיבות העיקריות לפופולאריות הרבה לה זוכה הצילום כתחביב, היא ללא ספק ההוזלה המשמעותי של מחירי ציוד הצילום. לא רק שמחירן של מצלמות דיגיטליות (באיכות מעולה) הוא זול, אלא גם נחסך מאיתנו גם הצורך להוציא כסף על פיתוח כל תמונה שאנו מצלמים, בין אפ היא מוצלחת או לאו (כמו בעידן הפילם).מה מחליף את הפילם ?

כאמור בעבר, אלו מאיתנו שרצו לצלם דבר כלשהו היו נאלצים לרכוש סרט צילום (אחד או יותר) ולארח מכן לפתח אותו בעלות כספית נוספת. כיום, במקום סרט הצילום הארכאי, קיים בכל מצלמהדיגיטלית חיישן אלקטרוני, אותו ניתן לכוון לפי עוצמות רגישות (לצילומי יום ו/או לילה) ובניגוד לסרטי הצילום, הוא מתאים לכל מצבי הצילום השונים.


על מה נשמרות התמונות ?

על פי רוב מצלמות דיגיטליות שומרות את התמונות שנו מצלמים על כרטיס זיכרון (לרוב SD). הכרטיס הוא רב שימושי וכאשר הוא מתמלא ניתן לרוקן אותו על ידי העברת התמונות למחשב האישי. כמות התמונות המקסימאלית נקבעת על פי איכות התמונה (תמונות באיכות גבוהה לוקחות יותר מקום על הכרטיס) והנפח של כרטיס הזיכרון. אם בעבר יכולנו לצלם 36 תמונות על כל סרט צילום, כיום בעזרת מצלמות דיגיטליות ניתן לצלם מאות ואפילו אלפי תמונות מבלי לרוקן את כרטיסי הזיכרון ולהשתמש בו פעמים נוספות.


האם ניתן לפתח תמונות דיגיטליות ?

כל תמונה שאתם מצלמים על ידי מצלמה דיגיטלית ניתנת לפיתוח, אך במרבית המקרים אין בכך צורך. העובדה כי ביכולתכם לראות, לבחור ולעצב את התמונות, מיד לאחר הצילום וטרם הפיתוח, מהווה יתרון נוספת של מצלמות דיגיטליות.קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים