הצג גיליון RSS

donlieey

פרגולה - כי היסודות הכי חשובים.

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 20/12/2010 שעה 09:50 (572 צפיות)
בסופה האדירה שפקדה את ישראל בחורף של שנה זו שרקו רוחות חזקות במיוחד, שעקרו ממקומם עצים, חלונות, גגות וספסלי רחוב. מקרים כגון אלו ממחישים מדוע חשוב כי בבואכם לבנות מבנה כלשהו, אפילו אם מדובר בבניית פרגולה מעץ, תחשבו פעמיים על החיזוק והיסודות לאותו מבנה ותפקידו את העבודה בידי אנשי מקצוע אמינים. למעשה, פרגולה היא מבנה של ממש – כך גם אומר החוק בישראל, כמו גם הצורך באישורי בנייה עבור פרגולות.

חשיבותם של יסודות הפרגולה

בבניית פרגולה, חשוב להתייחס אליה כאל מבנה אמיתי, לא כאל תוספת קטנה למרפסת. בדיוק כמו בנייה של מחסן או של חדר נוסף, גם כשמדובר על פרגולות עלינו להתייחס במלוא הרצינות לבטיחות המבנה, לחוזקו וליציקת של יסודות חזקים ויציבים שיבטיחו את חוזקה של הפרגולה. לראייה, גם פרגולות לרוב נבנות עם יסודות שהם יציקות בטון באדמה, באופן המבטיח יצירת בסיס חזק ואיתן לעמודיה של הפרגולה.

יסודות הם המפתח לחוזק המבנה, שכן מהם יוצאים עמודי הפרגולה. על העמודים נתמך הגג, שהוא החלק הכבד והמסיבי ביותר במבנה העץ. כלומר, הכל מתחיל ביסודות, ולכן עליהם להיות מחוזקים במיוחד כדי לעמוד בעומס משקל הפרגולה כולה.

חשיבותה של בניית פרגולות איכותית

חשוב לזכור כי פרגולה היא אומנם אינה מבנה סגור בעל רצפות ותקרה, אולם היא עדיין מבנה כבד משקל – הקורות עשויות עץ והינן כבדות, ועל כן נפילתה של אחת על אדם העובר מתחת לפרגולה יכולה לגרום לאסון. כך גם אם סופה מעיפה חלק מהגג, העלול לפגוע הן בעוברי אורח, הן בשלמותו של הבית והן ברכוש אחר (מכונית החונה בסמוך, למשל).

אי לכך, גם אם נדמה לכם שמדובר בבנייה קלילה ולא מחייבת – עדיף להשאיר את בנייתן של פרגולות לבנאים המתמחים בבניית מבנים אלו, שהם בעלי ניסיון בבנייה זו וכן בעלי ידע הנדסי מספק לתכנון מבנה הפרגולה.

אופציה חלופית למרפסת – סוכך מסוג מרקיזה

מאחר ובגבהים רוחות מכות בחוזקה רבה וארוכה הדרך למטה, חשוב עוד יותר כי פרגולה במרפסת רב קומות תהיה חזקה מאוד. ייתכן כי במקומות שכאלו עדיף להשתמש במרקיזה כתחלופה לפרגולות. מרקיזה הינה סוג של סוכך המבוסס על בד אטום, ועל כן משקלה קטן יותר. בשל כך גם אין צורך באישורי בנייה להתקנת מרקיזה במרפסת, בעוד שפרגולת עץ כבדה תהיה חייבת אישור מתאים עבור הצבתה בבניין.

המרקיזה עושה עבודה דומה לפרגולה במרפסת רב קומות, מכיוון שהיא יוצרת את הצל הדרוש כמוה. אולם יש לה יתרונות על פני פרגולות עץ בכך שהסוכך ניתן לקיפול מסוים בשעת הצורך, כמו גם בכך שהוא מגן גם מפני גשם בהיותו אטום. מראה פרגולת עץ הוא אולי יותר מעוצב, אך מבחינה שימושית מרקיזה היא אופציה לא פחות מוצלחת למרפסת שלכם.
תגיות: פרגולות
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים