הצג גיליון RSS

donlieey

מעקות למדגות - החשיבות הפונקציונלית

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 20/12/2010 שעה 09:57 (437 צפיות)
כשאנחנו צעירים ובריאים, כל ירידה או עלייה בגרם מדרגות היא משימה פשוטה מאין כמוה, עדי כי אנו מבצעים אותה בריצה קלילה. לעומת זאת, ככל שאנו מתבגרים ו/או כשהכושר הגופני שלנו יורד, עלייה במעלה המדרגות יכולה להיות משימה לא פשוטה כלל, שיכולה להביא רבים מאיתנו לאפיסת כוחות. בדיוק לשם כך נועדו מעקות למדרגות – כדי לסייע לנו בעלייה וכדי להפוך כל שימוש במדרגות לבטוח יותר.
מעקות למדרגות – ההיבט הפונקציונאלי
למעקות למדרגות יש חשיבות פונקציונאלית עבור כל אחד מאיתנו. מעקות למדרגות מאפשרים לנו לעלות ולרדת בבטחה בגרמי מדרגות. אנשים מבוגרים, חולים, פצועים או בעלי כושר גופני ירוד יתקשו להעלות את משקל גופם במעלה המדרגות מבלי להיתמך במעקות. עבור אנשים אלו, טיפוס במעלה המדרגות יכול להיות משימה קשה מאין כמוה, שכדי לצלוח אותה עליהם לערוך הפסקות רבות כדי להסדיר את נשימתם וכדי לצבור כוחות. מעקות למדרגות מסייעים להם לעלות במדרגות בקלות רבה יותר.
גם עבור ילדים ואנשים צעירים ובעלי כושר גופני גבוה מעקות למדרגות הם כלי עזר חיוני מאין כמוהו. גם אם העלייה או הירידה במדרגות אינה קשה לנו מבחינה פיזית ואנו יכולים לבצעה במהירות, הרי שהחיפזון עלול להיות בעוכרינו. ירידה מהירה במדרגות, תוך קפיצות ודילוגים על כל מדרגה שנייה, יכולה לגרום לנו למעוד וליפול בגלל חוסר בתשומת לב. ילדים קטנים נוטים במיוחד להתרוצץ במעלה ובמורד המדרגות, מבלי להיות מודעים לסיכון הכרוך בכך. לעומת זאת, היעזרות במעקות למדרגות מונעת פזיזות ומאלצת אותנו לעלות ולרדת בצורה מבוקרת יותר, שיכולה למנוע נפילות. בהיעדר מעקות למדרגות רבים מאיתנו היו נופלים תוך כדי שימוש במדרגות, ואף שוברים יד או רגל או נפצעים פציעות חמורות אחרות.
מעקות למדרגות – ההיבט הוויזואלי
כמו בתחומים רבים בבנייה הביתית, גם בתחום המעקות למדרגות הקדמה הביאה עימה שפע של טכניקות עבודה, חומרי גלם וסגנונות עיצוב. כמו במוצרים ביתיים אחרים, גם כשמדובר במעקות למדרגות נמצאו הדרכים בהן ניתן יהיה לשלב בין פונקציונאליות לבין אסתטיקה עיצובית.
לכן, מעקות למדרגות הפכו בשנים האחרון לאלמנט עיצובי מרכזי בעיצוב הפנים של חלל שיש בו מדרגות. באמצעות התקנת מעקות מעוצבים בבית, אפשר לשדרג כל חלל ולהפוך אותו לנעים ולמזמין הרבה יותר. מעקות מעוצבים, העשויים מחומרי גלם מרהיבים ובטכניקות עבודה ייחודיות, יכולים אף להפוך למוקד עיצובי בבית, שסביבו יעוצב החלל כולו.
הודות לשפע חומרי הגלם המשמשים לייצור מעקות למדרגות (עץ, זכוכית, ברזל, אלומיניום ועוד) ולמגוון טכניקות העבודה האפשריות (גילופי עץ, התזת חול על זכוכית, ערגול ברזל ועוד) כל אחד יכול להתקין בביתו מעקות למדרגות המתאימות לצרכיו, לטעמו האישי ולכלל העיצוב בבית.
כיום ברור לכל שכדי להקפיד על בטיחות בבית אין צורך להתפשר על ההיבט הוויזואלי. כיום כל אחד מאיתנו יכול ליהנות מבטיחות מקסימלית במדרגות ביתו, מבלי לפגוע באסתטיקה ובעיצוב הבית.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים