הצג גיליון RSS

yaeloosh

מכירת עסקים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 20/12/2010 שעה 12:59 (451 צפיות)
כבעלי עסק בודד, אתם וודאי רואים במכירת העסק כצד קצוני וקשה לביצוע. פעמים רבות אנו משקיעים שנים רבות בבניית העסק וכאשר מאי אלו שהן סיבות מכירת עסקים עולה, אנו מייצרים התנגדויות רבות לנושא.


מכירת עסקים ב- 5 מקרים שונים

קיימים 5 מצבים שכיחים לפיהם מכירת עסקים "עולה על הפרק":
  1. מכירת עסקים בבעיות כלכליות / חוסר רווחיות
  2. מכירת עסקים עקב פשיטת רגל של בעל העסק
  3. מכירת עסקים עקב העתקת מקום מגורים (לדוגמא לחו"ל) של בעל העסק
  4. מכירת עסקים בעקבות מיצוי הפוטנציאל של העסקים
  5. מכירת עסקים עקב רצונו של בעל העסק בשינוי תחום העיסוק


מכירת עסקים שאינם רווחיים או עסקים בבעיות כלכליות

מכירת עסקים שאינם רווחיים, נחשבת לסיבה שמקשה מאוד על בעלי עסק בודד למכור את העסק. במקרים כנ"ל, על פי רוב הושקעו שנים רבות בבניית העסק וטיפוחו. השקעתו את מיטב כספנו בשיפוצים, רכישת סחורה או חומרי גלם, בניית תשתיות, שיווקף פרסום וכיו"ב. גם כאשר הגענו למסקנה שהעסק אינו רווחי, ההחלטה על מכירתו לעולם אינה פשוטה.


הגדרת מחיר ריאלי בעת מכירת עסקים

הערכת שוויו של עסק פרטי טרם מכירתו, היא משימה שיש לגשת אליה באופן מקצועי, תוך שימת כל העניינים הסנטימנטליים בצד. פעמים רבות אנו מושפעים מהקשר הרגשי שיש לנו כלפי העסק ולפיכך מציעים את העסק למכירה במחיר שאינו תואם את מצב השוק. הערכת מחיר העסק על ידי מומחה פיננסי (רואי חשבון, חשבות וכיו"ב), תסייע לנו למכור את העסק במהירות, תוך קבלת המחיר הריאלי הגבוה ביותר שניתן.


חשיבותו של הגילוי הנאות

גם כאשר אנו מוכרים עסק בבעיות כלכליות, קיימת חשיבות רבה להצגת של הנתונים הרלוונטים ללקוח הפוטנציאלי. מי שחווה בעבר מכירת עסקים, יודע שמציאת קונה רציני היא משימה אינה פשוטה כלל. כאשר קונה פוטנציאלי יגלה כי הוסתררו ממנו פרטים בנוגע לעסק, יהיה זה קשה מאוד למכור, שכן חדשות אלו יפרשו כנפיים בקרב האוכלוסייה העסקית.

תגיות: חשבות
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים