הצג גיליון RSS

דיאטה, בריאות ואיכות חיים

פעילות גופנית לבריאות ולנפש

דרג פוסט זה
פעילות גופנית חשובה לבריאות הגוף והינה בעלת חשיבות רבה. בשנים האחרונות חלה עליה ניכרת במודעות לשמירה על המשקל וביצוע פעילות גופנית. גופנו נועד להיות בתנועה עוד מתחילתה של האבולוציה. כאשר אנחנו שוכחים זאת, ככל שאנו מתבגרים, עלולות לצוץ בעיות שונות.

גורמי הסיכון העיקריים שמתלווים לעודף משקל הם: עודף כולסטרול, סכרת, מערכת חיסון חלשה ולחץ דם גבוה. לכן, להפחתה במשקל הגוף, ישנה חשיבות בריאותית. בנוסף, ישנם נזקים הנגרמים לשלד ולברכיים כתוצאה מעומס חריג עליהם, עומס על מערכות הלב ריאה אשר מקשה על הנשימה, עומס על מערכת הקירור הטבעית של הגוף.

פעילות גופנית משפרת את הבריאות ואת היכולת הגופנית הדרושה לשם תפקוד יומיומי אנרגטי, מפחיתה את האפשרות למחלות לב, מפחיתה את המתח הנפשי ומאריכה את תוחלת החיים של האדם. בעקבות הפעילות הגופנית הנשימה משתפרת, השרירים וגמישות המפרקים מתחזקים ומערכת חילוף החומרים מתייצבת.


כתוצאה מפעילות גופנית חלים שינויים הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי, כגון: אספקת דם טובה יותר לכל תאי הגוף, הרחבת כלי הדם וירידה בלחץ הדם בזמן מנוחה, הובלת חמצן ומזון טובה יותר, מניעת טרשת עורקים. עלייה ביכולת הניצול וקליטת החמצן מהאוויר, חיזוק שרירי המערכת . חילוף חומרים תקין, עלייה במסת השריר ובמסת העצם, מניעת פציעות עקב מאמץ פתאומי, מניעת נקעים ופריקות, שיפור בגמישות, שריפת קלוריות על בסיס יומי. כמו כן, פעילות גופנית גורמת לעליה בדימוי הגוף ובביטחון העצמי שלנו. שיפור קואורדינציה , שיווי משקל זמן ומהירות תגובה, חיזוק המערכת החיסונית, משמשת פורקן למתחים ומשפרת את הביטחון העצמי, ההערכה העצמית ומצב הרוח.

פעילות גופנית משלבת שריפת קלוריות ושומנים עם דיאטה, הרזיה, חיטוב ועיצוב, הצרת היקפים ואנטי אייג'ינג - האטת תהליכי הזדקנות. הפעילות הגופנית הינה חשובה ביותר, מאחר שמעבר לכך שהיא עוזרת לנו לשמור על גופינו בדרך לגוף מושלם ועל מצב רוחנו כתוצאה מהפעילות, היא גם משפרת את ההרגשה הכללית מונעת וממזערת צלוליט, בריחת סידן, בריחת שתן ומחלות כגון טרשת עורקים.
תגיות: הצרת היקפים
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים