הצג גיליון RSS

betavot

בית הורים - לחיים טובים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 30/11/2009 שעה 15:10 (399 צפיות)
רגע לפני שאתם מעבירים את יקיריכם לבית אבות, חשוב שתבדקו כמה דברים חשובים. לא כל מרכז דיור מוגן מסוגל לספק את הצרכים שלהם (ושלכם), וצריך לעשות סקר שוק ולבדוק כמה שיותר בתי אבות. אם מדובר בקשישים עצמאים, הרי שאין כל בעיה; בדרך כלל אין שום צורך להכניס אותם לבית אבות, אלא אם כן הדבר מגיע ביוזמתם או ביוזמת המשפחה מסביב. לעתים, קשישים רבים רוצים לעבור לדיור מוגן כיוון ששם ישהו בחברת בני גילם, עם פעילויות חברתיות מתאימות וגם השגחה רפואית בדרגות משתנות.

עבור קשישים תשושים ותשושי-נפש, יש לבחור בית אבות מתאים, המסוגל לספק להם את הטיפול הדרוש. אלצהיימר ופרקינסון הם דוגמאות למחלות המגדירות קשיש כתשוש-נפש - ועליו לקבל טיפול מתאים, בהתאם למחלתו ולצרכיו האינדיבידואליים. באשר לקשישים סיעודיים - הללו דורשים טיפול סיעודי צמוד, 24 שעות ביממה. בדרך כלל מדובר בקשישים שאינם עצמאים ואינם מסוגלים לבצע לבדם את מטלות היום-יום: להתלבש, להתרחץ, לאכול ועוד. קשישים סיעודיים יכולים לשהות בבית אבות סיעודי או במחלקה סיעודית קיימת במרכז דיור מוגן.

קשישים סיעודיים-מורכבים דורשים אף טיפול צמוד יותר, שכן הם סובלים ממחלות קשות יותר, הדורשות טיפול אינטנסיבי (סרטן, מחלות כליות ולב ועוד). במקרים כאלה יש לוודא שהמחלקה הסיעודית בבית האבות ערוכה לקבלת יקירכם, ומסוגלת לספק לו את הטיפול הצמוד הדרוש לו כל כך. אין להתפשר כאן משום בחינה, כי המדובר ברווחת יקירכם וביכולתו לתפקד כאחד האדם. צוות רפואי-סיעודי בבית אבות כולל, בדרך כלל, כמה רופאים מומחים וכן פסיכו-גריאטרים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק, אחים ואחיות מוסמכים ואף מומחה לדיאטות המוודא שהמזון מותאם לצורכי כל דייר ודיירת במקום.

כאשר מדובר בבית אבות סיעודי, או במחלקה סיעודית בבית דיור מוגן, יש לוודא שהמקום פועל באישור וברישיון משרד הבריאות. כמובן שחשוב לוודא זאת לגבי כל מוסד בריאותי אליו אתם ניגשים, אך כשמדובר בטיפול סיעודי לקשישים (וכן גם לצעירים הסובלים ממוגבלויות כלשהן) - רצוי לוודא כמה שיותר מוקדם מאשר להצטער מאוחר יותר. אומנם תחום הסיעוד אינו תחום פרוץ, אך יש לוודא שהעוסקים בו הם אנשי מקצוע מוסמכים מטעם הגורמים הרלוונטיים. כזהו הדין גם כאשר מדובר בחברת ייעוץ בלבד, המספקת שירותי סיעוד על ידי עובדים זרים ו/או איתור בתי אבות.

וכמובן, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהמקום והשירות מתאימים ליקיריכם ולדרישותיהם. חשוב לוודא שהם מאושרים במקום החדש, שהם מצאו חברים ואינם חשים בודדים, מתוסכלים או מדוכאים. מטרתם של בתי אבות ושל מרכזי דיור מוגן היא לאפשר להם לחיות את יתרת חייהם ברווחה ובאושר. הדבר הכי חשוב הוא לעזור להם לבחור, ואם הם אינם מסוגלים - לבחור עבורם באהבה, כאילו בחרנו עבור עצמנו-אנו. כך נבטיח את שלומם ואת רווחתם.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים