הצג גיליון RSS

cleaning

מנקים את החופים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/12/2009 שעה 17:54 (481 צפיות)
תלמידי בית הספר ה"ירוק" "שרת" עסקו השבוע בניקיון חופי העיר, בשיתוף עם עמותת "צלול". פעילות הנקיון החלה עם הרצאה מקדימה של פעילי ומתנדבי עמותת "צלול", שהסבירו את חשיבות השמירה על ניקיון חופי הים לאחר הסערות הראשונות – שאחריהן ובגללן נפלטה פסולת רבה אל חופי העיר. במהלך פעילות הניקיון, אספו התלמידים סיגריות, בקבוקי פלסטיק, שמשיות ישנות ועוד. כל אלה ישמשו לאחר מכן להקמת מיצג סביבתי בבית הספר.

אין ספק שיש חשיבות רבה לניקוי חופים, ובייחוד בישראל – שבה אנשים רבים נוטים לזרוק אשפה ופסולת ברחוב ללא הבחנה. ניקיון חופים הוא רק ההתחלה; צריך לחנך את תושבי ישראל להפסיק לזרוק לכלוך ואשפה, ואולי לא נצטרך להגיע למצב שתלמידים יוצאים מכיתותיהם כדי לנקות את מה שאחרים השליכו.

אולי כדי לשמור על הניקיון, לא רק בחופי הים אלא בכל הארץ בכלל, הגיע הזמן להטיל קנסות חמורים – כמו בסינגפור. אומנם כבר התחילו בהטלת קנסות על אנשים מלכלכים, אבל כנראה שזה לא מספיק מרתיע. אולי פרסומות מאיימות בטלוויזיה, שיסבו את תשומת לבו של עם ישראל - שמי שילכלך ייאלץ לשלם אלפי שקלים – הן מה שיעזור להעלאת המודעות לניקיון. זה כמו בחצר אצלי, מחוץ לבית – אנשים עוברי-אורח זורקים את כל הלכלוך שלהם בחצר, ואחר כך אני זה שצריך לנקות אחריהם, בכעס רב.

הגיע הזמן לטפל בעברייני הניקיון אחת ולתמיד.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים