הצג גיליון RSS

cleaning

חברת ניקיון זה לא נישואים קתוליים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 03/01/2010 שעה 11:31 (522 צפיות)

למי לא היה עד היום תקל עם חברת ניקיון או חברות אחזקת מבנים כלשהן, כאשר הניסיון המתמשך של בעליה לחסוך בא תמיד על חשבון שירותי ניקיון טובים ללקוחות. גם עבדכם הנאמן שהה בסיטואציה דומה, (ובכדי לחסוך תביעות לא אציין את שם החברה), כאשר גרתי בקומפלקס בניינים משותף.

השנה הייתה 2008, היינו זוג צעיר יחסית, הדירות היו חדשות, וכמובן שלא ממש ידענו איך לבחור חברת ניקיון מתאימה. ההתעסקות בכך הייתה הדבר האחרון שהיה לנו בראש, וכאשר בישיבת הועד אשתי הסכימה לקחת על עצמה את הפרויקט- נאלצנו להתחיל לברר. ההיצע הרב בתחום חברות הניקיון בארץ יוצר בלבול, ויש חברות רבות שאינן מורשות לעסוק בניקיון, פוליש, אחזקת מבנים וכדומה. כמו כן, כוח האדם שלהם כגון הגננים, המנקות והאנשים האמונים על אחזקת הבריכה לוקה לרוב בחוסר מקצועיות והכשרה בסיסית. חברות ניקיון רבות גם נמצאו כלא אמינות בבחינת ביצוע העבודות להן התחייבו, וזאת על אף שאת הכסף הן בהחלט יודעות לקחת בזמן. בעיה נוספת היא השימוש בחומרי ניקוי זולים על מנת לחסוך עלויות. חומרים אילו אינם בדוקים כראוי ועלולים לגרום לבעיות בריאותיות, נזקים למרצפות וכדומה.

אז כפי שציינתי קודם, ובלי שמות, חברת הניקיון שהחלה לעבוד עימנו לקתה פשוט בכל הפרמטרים שהוזכרו עד עכשיו. לא רק שחברה זו ביצעה עבודה שערורייתית, אלא שלעיטים לא ביצעה כלל את העבודה אך עדיין גבתה תשלום תמורתה. העובדים גם הם לקו בפרמטרים רבים, כשרובם חסרי הכשרה בסיסית, ממורמרים, ועושים את עבודתם בחוסר אכפתיות משווע (אם כי לא ניתן להאשים אותם כשרואים מי הבוסים). לראיה, אפשר לראות כיצד המנקות משאירות שקיות אשפה בחדר המדרגות (וחתולים היו נכנסים ומפרקים אותם על המרצפות), או כיצד סיפרה לי אחת המנקות שהיא וחברותיה הונחו מראש לחסוך בחומרי הניקוי על מנת שהחברה תחסוך. לאחר שהתבררו מימדי התופעה, הפסקנו את ההתקשרות עם אותה חברת נקיון ועברנו לחברה אחרת. הפעם עשינו סקר שוק ומצאנו חברת ניקיון ופוליש אשר מבצעת גם אחזקת מבנים ואחזקה של בריכות שחייה גם כן.

לסיכום, אחד הדברים החשובים שלמדנו מכל העניין הוא שלפני שחותמים על חוזה עם חברת ניקיון כלשהי רצוי לעשות סקר שוק. כמה מהטיפים הטובים שמצאנו הופיעו במאמר שעסק בדרך לזהות חאפרים המציגים עצמם כבעלי חברת ניקיון כלשהי (לחיצה על הלינק מקשרת לכתבה). וידוי הפרטים האמורים במאמר יכולים לחסוך הרבה תיזוזים, עוגמת נפש ובעיקר כסף. בסך הכל אף אחד לא רוצה להתעסק עם חברות הניקיון ביום שאחרי החתימה, ועל כן עדיף לקרוא והקדיש קצת זמן לבדיקה- כך שכולנו נצא מרוצים בסופו של דבר.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים