הצג גיליון RSS

pestblog

לא מדברים - מדבירים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 30/12/2009 שעה 11:22 (561 צפיות)
שירותי הדברה
לא כל אחד שטוען שהוא מדביר יכול לתת שירותי הדברת מזיקים. בימינו אלה, כאשר השרלטנות חוגגת בתחומים רבים, חשוב לדעת לדרוש (ולקבל) תעודות הסמכה או רישיון מדביר. אומנם כל אחד יכול להרחיק יונים עם כמה דוקרנים או סלילים קפיציים, אבל בשביל להשתמש בחומרי הדברה צריך רישיון. אין ספק שמזיקים מסוגים וממינים שונים מטרידים את האדם עוד משחר האנושות. לא פעם ולא פעמיים אנו שומעים שהג'וקים היו פה לפנינו וישרדו גם אחרינו. מה שנכון - נכון, אבל זה לא אומר שצריך לסבול מהם בעודנו כאן.

הדברת חרקים
המזיקים המציקים ביותר הם, מטבע הדברים, חרקים ופרוקי רגליים שונים - ג'וקים (תיקנים או מקקים), פרעושים, קרציות, נמלים, טרמיטים, דבורים וצרעות, עכבישים ועוד. המזיקים הנפוצים ביותר תחת קטגוריית החרקים ופרוקי הרגליים הם, כנראה, הג'וקים. המקקים מגיעים, בדרך כלל, ממערכות הביוב שלנו, ולא עלולים לשאת עליהם שרידי צואה עם מחלות ומזיקים. מיותר לציין שיש להדביר את כל מטרדי החרקים ופרוקי הרגליים בהקדם האפשרי, מרגע הגילוי, שאם לא כן - נאפשר להם להתרבות ולהגיע לממדי-ענק.

הדברת מכרסמים
הבאים בתור "ברשימת החיסול" שלנו להדברה, יהיו המכרסמים למיניהם - עכברים, חולדות ועוד. מזיקים אלו אף יותר מסוכנים מהחרקים ומפרוקי הרגליים, כיוון שהם עלולים לשאת עמם מחלות קשות ומסוכנות לאדם ולחיות מחמד (כלבת, פארא-אינפלואנזה ועוד). עכברים וחולדות היו הגורמים הראשיים להתפרצויות של מחלות קשות במשך כל ההיסטוריה. מגפות כגון האבעבועות השחורות, הגיעו לבני אדם רק "הודות" לנגעי מכרסמים, שהורשו להתרבות ולהתפשט בערים הגדולות. אין צורך לומר שמטרדי מכרסמים הם יותר מאשר מטרד בלבד - הם עלולים להוות סכנת חיים.

הרחקת יונים
עוד סוגים של מטרדים ומזיקים מגיעים מעולם בעלי הכנף, ובעיקר מהיונים. הללו מתגודדות בקבוצות-ענק בכל מקום אפשרי - מגגות בתים ועד מחסנים והאנגרים - ומשאירות אחריהן הרבה לכלוך בצורת לשלשת (צואה). צואת היונים היא חומר בסיסי, המעכל מתכות מגולוונות ונושא בחובו מחלות ומזיקים קטנים ובלתי נראים. בנוסף לכל אלו, היונים מחוללות מטרדי רעש קשים ונושאות על גופן קרציות ושאר מיני חרקים קטנים שעלולים אף הם להעביר מחלות. במקרים אחרים, יונים עפו היישר לתוך בתים ודירות דרך החלונות, והטרידו את יושבי הבית עד שהצליחו להבריחן מהמקום.

במקצוע ההדברה לא נהוג להדביר יונים אלא להרחיק אותן. לביצוע הרחקת יונים המדביר משתמש, בעיקר, ב"כלי עבודה" - ובהם: דוקרנים, רשתות יונים, סלילים קפיציים שלא מאפשרים נחיתה על גגות וגגונים ועוד. האלמנטים הללו מתאימים גם להרחקת בעלי כנף נוספים, אך לעתים יש להשתמש בכלים שונים להרחקת עופות שונים - הכול בהתאם להמלצת המדביר. הרחקת יונים המבוצעת ביעילות תמנע מהן גישה למגורי-אדם.

מטרדים נוספים
לעתים אנו נתקלים במטרדים נוספים במקום מגורינו, כגון כלבי רחוב וחתולי רחוב שעלולים להעביר מחלות (או פשוט להוציא אותנו משלוותנו עם מבחר נביחות ויללות). בנוסף, אנשים רבים נתקלים בזוחלים מסוכנים, כגון נחשים, הדורשים לכידה והרחקה באמצעות מוטות וכלובים מיוחדים. על כל אלה אמון המדביר וניסיונו הרב הוא יתרונו של הלקוח שהזמין את שירותיו.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. הסמל האישי של orgoki
    הייתי ממליץ על חברת הובלות בירושלים על הדרך אבל שכחתי את השם. כל הכבוד על הבלוג המעניין על הדברה.
    עודכן ב: 14/10/2010 בשעה 17:14 על ידי pestblog


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים