הצג גיליון RSS

pestblog

כיצד הפכו היונים דווקא לסמל השלום?!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 21/02/2010 שעה 09:30 (618 צפיות)
:wallbash:אוף... שוב חירבנו לי על כל הקיר ... ובדיוק אחרי ששילמתי ממיטב כספי על צביעה של כל הקירות בבית....מה עושים עם הציפורים המעצבנות האלו?!
הרחקת יונים זאת בעיה עתיקת יומין- מימי בית ראשון ושני ועד היום חיו בני אדם ויונים ביחסים שחוו עליות ומורדות רבים. אנחנו זוכרים כמובן את הסיפור הראשון על היונה, של נוח המבול וכל מה שקרה מסביב. כאן היונה נחשבת למשהו חיובי, שעוזר לאדם ומסמל את השלום והתקווה עד ימינו. אבל בינינו .. אם היונה הייתה מחרבנת לנוח בכל התיבה אני לא בטוח שהסיפור היה נגמר כל כך טוב....
ומה לגבי בית במקדש השני... זה שבנה הורדוס ברוב תפארת, וזהב. הרי ידוע שיונים מעבר ללכלוך שהם יוצרות, מהוות גם סכנה תברואתית. כבר בימי בית שני הבינו את העניין ומכיוון שלא הייתה אז הדברה, עמלו וחשבו כיצד לגרש את היונים מבית המקדש, שם גם הקריבו קורבנות והיה צורך לשמור על הניקיון. בסוף מצאו פתרון גם אסתטי וגם יעיל כאשר ככל הנראה הקימו כתר דוקרנים מזהב להרחקת יונים על גג בית המקדש מה שגם סנוור את היונים וגם הפריע להם להתיישב לחרבן בנחת על קירות המקדש המכובד. את הפתרון האלגנטי אימצו גם המדבירים ומרחיקי היונים של ימינו, בדמות הדוקרנים או הדיסקים והמראות שנועדו לסנוור.
מניסיוני האישי יש בעיה עם הפתרונות המודרניים משום שהיונים אצלי בבית מתיישבות בנחת בין הדוקרנים. בנוסף, הדיסקים עובדים זמן מה, אך מהר מאוד החומרים המבריקים שבהם מתפרקים מהשמש ונשאר דיסק שקוף, מכוער ולא מרחיק אפילו גוזל של יונה צולעת.
אז מה נשאר? הדבר הכי טוב שקרה לי זה שהחתולה של השכנים החליטה להתמקם על גג ביתי. מאז שהיא הגיעה נעלמו מרבית היונים, וזה לא עלה לי גרוש.
חברים, בשביל להרחיק יונים יש רק פתרון אחד- תגדלו חתול.
יום טוב.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים