הצג גיליון RSS

betavot

בגילנו - דיור מוגן זה סקסי

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 05/01/2010 שעה 08:12 (505 צפיות)
דיור מוגן הוא ה-טרנד בתחום המגורים לבני הגיל השלישי. מי לא זוכר את הפרסומות הידועות, עם רבקה מיכאלי, המפארת ומהללת מבנה מגורים אקסקלוסיבי המיועדים לבני גיל הזהב. ואכן, המציאות אינה רחוקה מהפרסומת, ובייחוד כיוון שעד היום הייתה לנו תדמית שלילית של בית אבות כמקום אפור ונטול-חיים. אין דבר הרחוק מן המציאות. כיום קיימות מסגרות רבות לדיור מוגן איכותי, יוקרתי ונוח למבוגרים ולקשישים עצמאים (וכן גם לתשושים, לתשושי-נפש ולסיעודיים ברמות השונות).

המסגרות המודרניות של הדיור המוגן בישראל באות במגוון אפשרויות, צבעים וצורות. מספיק לעשות חיפוש קטן באינטרנט על מנת לגלות אחוזים בודדים מן ההיצע המונה עשרות ואף מאות בתי דיור מוגנים למבוגרים ולקשישים. לא פחות מכך יש גם חברות המספקות שירותי ייעוץ לגיל הזהב, בבחירת מסגרת הדיור המוגן המתאימה להם ביותר. היועצים יגיעו אליכם הביתה, יפרשו בפניכם את יתרונותיו של כל מקום ומקום - וכל מה שנשאר לעשות הוא להחליט.

אין ספק שבחלוף השנים, הביטוי "דיור מוגן" הפך להיות נעים יותר מ"בית אבות"; אפילו סקסי יותר. אנשים מעדיפים לשמוע על בתי דיור מוגן מאשר בתי אבות - מונח מעט ישן שאינו מייצג נכונה את האפשרויות הקיימות כיום במבני מגורים לגיל הזהב. ובכל זאת, מדובר אך ורק בשינוי המינוח - הדיור המוגן של היום אינו אלא בית האבות של פעם. אומנם מדובר בשינויים מרחיקי לכת מכל בחינה - ובעיקר מבחינת כמות השירותים וטיבם - אך עדיין, "דיור מוגן" נשמע יותר מפתה מאשר "בית אבות".

מי שבכל זאת אינו מעוניין להגיע לדיור מוגן, יוכל להסתפק בפתרונות הביתיים יותר - השגחה רפואית, מטפל סיעודי ועוד. כאן כבר מדובר במבוגרים ובקשישים הזקוקים לטיפול רפואי או סיעודי, בדרגות כאלה ואחרות של השגחה. לא כל מסגרות הדיור המוגנות מסוגלות לספק טיפול סיעודי לדייריהן; רק מקום עם מחלקה סיעודית, הפועלת ברישיון משרד הבריאות ובפיקוחו, יכול לסייע לדייריו מבחינה סיעודית. מחלקה סיעודית כוללת, מטבע הדברים, צוות מורחב של רופאים (ובמיוחד מומחים בתחומי הגריאטריה, הגרונטולוגיה, הפסיכו-גריאטריה ועוד), אחים ואחיות מוסמכים, עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ומאמני כושר לבני גיל הזהב ועוד. כל המומחים במקום אחד, תחת קורת הגג של הדיור המוגן.

לפני שאתם בוחרים מסגרת דיור מוגנת מתאימה ליקיריכם, עליכם לוודא שהיא מציעה את השירותים המתאימים לו ולצרכיו. שנית - חשוב לוודא שהוא או היא מרגישים שם בבית; כדאי לבקר אותם לעתים תכופות, ועל הדרך לבדוק האם יצרו קשרים חברתיים עם דיירים נוספים במקום. הדבר רק יסייע לקליטתם המהירה והמוצלחת במסגרת הדיור המוגן שבחרתם.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים