הצג גיליון RSS

צוראס

פטנטים וקניין רוחני

דרג פוסט זה
מה הדרך בין המצאה של רעיון מקורי כלשהו, ועד לשלב שאתה יושב בוילה שלך ונותן לכסף לעבוד בשבילך....? אז הדרך היא ארוכה ורוב האנשים שמתחילים בהמצאה של פטנטים, בדרך כלל לא יסיימו את דרכם יושבים רגל על רגל ונהנים מההון שעצום שהם עשו.
ובכל זאת יש דרך נכונה לעשות את הדברים, על מנת להגדיל את הסיכויים שבאמת יצא מזה משהו...
אז שלב ראשון בתהליך (לאחר שכבר המצאת את הפטנט, או חשבת על רעיון) הוא לבדוק האם אותו פטנט כבר קיים/רשום או אם יש פטנטים דומים. את החיפוש אתה יכול לבצע בעצמך באינטרנט או על ידי מומחים שהוכשרו לכך.
השלב הראשון עבר בשלום? מצוין. זה אומר שהרעיון שלך מקורי ושתוכל לרשום עליו פטנט. השלב הבא הוא להתחיל לגבש קונספט למוצר או לרעיון שלך. לגבי השלב הזה יש מחלוקת האם להתחיל כבר בתהליכים של הגנה על קניין רוחני או האם לעשות זאת מאוחר יותר? יש סיבות טובות ללמה עכשיו וללמה אחר כך. אם אתם מתחילים את התהליך של קניין רוחני כבר בשלב הזה, תוכלו להיות בטוחים שהפטנט שלכם אכן מוגן. עם זאת, אם תרשמו פטנט על מוצר כלשהו מיד בהתחלה, ולאחר מכן תראו שאפשר להפוך אותו לטוב יותר למשל על ידי שימוש בחומרים אחרים, זה כבר יהיה מאוחר מידי. – לשיקולכם.
השלב של גיבוש הקונספט יכול לכלול את הפיתוח המכאני או ההנדסי של המוצר, ובנייה של אבטיפוס.
השלב הבא יהיה הכנה של תיקי מוצר. בשלב זה מומלץ אם לא עשיתם זאת כבר בתחילת הדרך, להתחיל גם את ההליך של ההגנה עם הקניין הרוחני. שני התהליכים לוקחים בערך אותו זמן (מספר שנים).
השלב האחרון והקשה ביותר לדעתי, הוא שלב קידום המיזם והשגת המימון. כשניגשים לגיוס כספים ראשוני כדאי להגיע כבר עם המוצר (האבטיפוס) ותיק המוצר בשלמותו.
שיהיה בהצלחה!
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים