הצג גיליון RSS

צוראס

פטנטים ורישום פטנט

דרג פוסט זה
הדרך בין רעיון מצוין שאתם חושבים שהמצאתם עד להכרה בו כפטנט היא דרך ארוכה מאוד. גם אם אתם בטוחים שהמצאתם רעיון מדהים וחדשני, כנראה יעבור זמן עד שתוכלו לשבת בוילה שלכם ולתת לכסף לעבוד בשבילכם. אז למי שלא מכיר קצת את התחום, אבל הוא בעל מעוף, יצירתיות ומוטיבציה גבוהה להמציא משהו, חשוב לדעת שכל הנושא של רישום פטנטים הוא תהליך ארוך ודי יקר.
אז מאיפה מתחילים בעצם? אז אם יש לכם רעיון טוב ואתם חושבים שיש סיכוי שהוא יהיה ריווחי ושהוא יהיה רצוי בשוק, כדאי שתעשו חיפוש ראשוני באינטרנט כדי לבדוק בצורה ראשונית אם הוא כבר קיים או לא, ואם יש פטנטים קיימים שדומים לו במידה רבה או מידה חלקית.
במידה ולא מצאתם חומר על פטנט או רעיון דומה לזה שחשבתם עליו כדאי לפנות למשרד שמתמחה בחיפוש חומרים ורישום פטנטים ולבצע בעזרתם חיפוש יסודי במאגרים.
האנשים שיעשו את העבודה בשבילכם הם מידענים או עורכי פטנטים בעלי ניסיון רב בחיפוש מסוג זה, ויודעים בדיוק היכן לחפש ובאיזו רמה על מנת לוודא שלא קיים פטנט כמו זה שתרצו לרשום. מספיק שעל הרעיון אותו אתם רוצים להפוך לפטנט כתבו פעם כתבה באיזו עיר נידחת בקנדה, כדי שהוא לא יוכל להירשם כפטנט שלכם. לכן חשוב לדעת לעשות את הבדיקה בצורה מעמיקה מספיק.
לאחר מכן יש להגיש בקשה לרישום של הפטנט. מהרגע שהבקשה מתקבלת נרשם תאריך ראשוני ואז ההליך עצמו נבדק ולוקח מספר שנים עד שהפטנט רשום על שמך. מהרגע שביצעת רישום פטנט, לא ניתן לשנות את הבקשה. זו הסיבה שחשוב להיות מאוד זהירים בעת ההגשה, ולוודא שלא מסיבה כלשהי דעתכם לגבי המוצר או החומרים ממנו הוא עשוי תשתנה.
בזמן בו הפטנט עדיין לא רשום, כשעדיין לא הוגשה בקשה, במידה ואתם מנסים לקדם את הפטנט שלכם או לגייס מימון, חשוב מאוד להשתמש בהסכמי סודיות, אל תוותרו על זה.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים