הצג גיליון RSS

shibeley

לקראת הקיץ: בית נקי ממזיקים

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 12/07/2010 שעה 16:29 (560 צפיות)
מי מאיתנו לא סבל בשלב מסוים מבעיית מזיקים כלשהי? בארצנו הקטנה קיים מבחר כה גדול של מזיקים, עד כי נדמה כי אין אף בית שלא סבל בשלב כלשהו מבעיית תיקנים, פרעושים, נמלים, חולדות, עכברים, יונים ושאר מזיקים. כולנו ניסינו שיטות הרחקת מזיקים ביתיות או את חומרי ההדברה והריסוס הביתיים המצויים בכל רשתות השיווק. אך כולנו גם גילינו במהרה שהמזיקים רק הולכים ומתחכמים עם השנים, ושיטות הדברה והרחקה שעבדו פעם, אינן יעילות עוד. במקרים שכאלו אין מנוס אלא לבצע הדברות מקצועיות.
הדברה מקצועית היא הדברה המתבצעת על-ידי חברת הדברות מורשית ומנוסה, שיודעת לפתור כל בעיית מזיקים מן השורש. חברת הדברות יודעת לאבחן את בעיית המזיקים, לאתר את הגורמים לה ולבצע הדברות שימנעו את הישנותה של הבעיה. במאמר הבא תמצאו מידע לגבי שני תחומי פעילות מרכזיים של כל חברת הדברות: הרחקת נמלים והרחקת יונים.
הדברת נמלים
לעיתים נדמה כי הדברת נמלים היא פעולה פשוטה, שכל אחד יכול לבצע בעצמו ללא כל צורך בהזמנת חברת הדברות. ואכן, אם אתם סובלים רק מנמלים בודדות הפוקדות את המטבח שלכם מדי פעם, אין צורך להזמין לשם כך חברת הדברות. הדרך הביתית הטובה ביותר לבצע הרחקת נמלים היא באמצעות שמירה על סביבה נקייה, הימנעות מהשארת דברי מזון פתוחים וחשופים, מהשארת משטחים דביקים וכדומה. אולם כאשר בעיית הנמלים היא חמורה יותר, וכל אמצעי ההדברות הביתיות שניסיתם לא הצליחו למנוע את שיירות הנמלים בביתכם, זה הסימן שהגיע הזמן לקרוא לחברת הדברות ולבצע הדברת נמלים מקצועית.
הדברת נמלים מקצועית היא כזו שלא מסתפקת בהדברת הנמלים הגלויות לעין בלבד. כל חברת הדברות מקצועית יודעת ששיירות נמלים מובילות תמיד לקן נמלים, בו נמצאת המלכה האם הנהנית מהמזון ששאר הנמלים מביאות לה מדי יום. המלכה האם אחראית להזדווגות ולניהול הקן, וכל יתר הנמלים תלויות בה לחלוטין. לכן הדברת נמלים מקצועית היא כזו שמאתרת את קן הנמלים, מדבירה את המלכה, ובעקבותיה מתות כל הנמלים בקן.
הרחקת יונים
יונים אינן כמו כל יתר סוגי המזיקים. יונים אי אפשר להדביר באמצעי הדברה כימיים, ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא הרחקת יונים. גם כאן ישנן אינספור שיטות ביתיות להרחקת יונים, ומי שבאמת סובל מבעיית יונים בוודאי ניסה כבר את כולן: קשירת שקיות ניילון לחלון כדי להפחיד את היונים, תליית CD שיסנוורו ויפחידו את היונים, הצבת בקבוקי מים מלאים על אדן החלון שבהם תשתקף דמותן של היונים והן יברחו ועוד. אולם נדמה כי לכל השיטות הביתיות להרחקת יונים למדו היונים להסתגל, והן כבר אינן מועילות. הדרך הטובה ביותר לפתור את בעיית היונים מן השורש היא באמצעות ביצוע הרחקת יונים מקצועית.
חברת הדברות המתמחה בביצוע הרחקת יונים יודעת לאתר את בעיית היונים ואת הגורמים הייחודיים לה בכל מבנה. הרחקת יונים מקצועית היא כזו שלא מאפשרת ליונים כל גישה אל אדן החלון, מסתורי כביסה, מרזבים, גגות ומרפסות. ישנה אפשרות לבצע הרחקת יונים באמצעות סגירה של מסתורי כביסה או פתחים במבנה עם רשתות. וישנה גם אפשרות לבצע הרחקת יונים באמצעות הנחת דוקרנים על אדן החלות, מעקות של מרפסות, סורגים, מרזבים וגגות. הרחקת יונים באמצעות שיטה זו מונעת מהיונים כל יכולת לעמוד על אדן החלון/ המרזב/ הגג וכו', ובכך פותרת את הבעיה מן השורש.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים