הצג גיליון RSS

donlieey

בתי דפוס ועוד..

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/07/2010 שעה 14:58 (623 צפיות)
בתי הדפוס הראשונים בהיסטוריה התמחו אך ורק במוצר דפוס אחד. היו בתי דפוס של ספרים או בתי דפוס של עיתונים, ולא היו בתי דפוס שסיפקו מגוון רחב של שירותי דפוס. עם ההתקדמות הטכנולוגית בתחום הדפוס, ופיתוחן של שיטות דפוס חדשות עם מכונות דפוס חדישות ומתקדמות יותר, גם היצע שירותי הדפוס הלך והתרחב. הודות להתמקצעות ולקדמה הטכנולוגית, בתי דפוס כיום מציעים מגוון רחב של שירותי דפוס.
אכן, גם כיום ישנם בתי דפוס ייעודיים להדפסת ספרים או להדפסת עיתונים. אך ישנם גם בתי דפוס רבים המציעים תחת קורת גג אחת שירותי דפוס רבים ומגוונים: הדפסת הזמנות לאירועים, הדפסת ספרי מחזור, הדפסת קטלוגים ועלונים, הדפסת חשבוניות, הדפסת קבלות, דפוס כרטיסי ביקור, הדפסת נייר משרדי, דפוס מגנטים, דפוס מדבקות, דפוס דיגיטלי, הדפסת מגנטים, הדפסת מעטפות ועוד היד נטויה.
שיטות ההדפסה או הפקות דפוס המתקדמות הפכו את עבודתם של בתי הדפוס לקלה ולמהירה הרבה יותר. בעבר, כל מלאכת הדפסה בבתי דפוס היתה כרוכה בהכנת גלופות ובהתלכלכות עם דיו, היא ארכה זמן רב והתאפשרה רק בצבעי שחור לבן. כיום ניתן לבצע הדפסות שונות ומגוונות, במגוון צבעים, במגוון עיצובים ועל חומרים ומוצרים שונים. כך למשל אפשר לבצע הדפסת הזמנות לאירועים על קרטון או נייר קשיח אחר, ניתן לבצע הדפסת חשבוניות או הדפסת קבלות או הדפסת פנקסי קבלות עם הלוגו של החברה ופרטי ההתקשרות עימה, ניתן לבצע הדפסות של תמונות על בד קנבס, ניתן להדפיס קטלוגים וברושורים על נייר כרום ובכל צבע שתבחרו ועוד.
מהירות ההדפסה של בתי דפוס גם היא השתנתה לבל היכר. אם בעבר תהליך פשוט של הדפסת עלונים יכול היה לארוך מספר ימים, כיום תהליך זה יכול לארוך שעות ספורות בלבד. הדבר דומה גם כשמדובר בהדפסת קבלות או הדפסת חשבוניות מס. הודות לתוכנות המחשב המתקדמות שבתי הדפוס מחזיקים ברשותם, ניתן בקלות לבצע את העיצוב והעימוד לכל מוצר דפוס, להכניס את העיצוב המקורי של בית העסק (הלוגו, הסיסמא, פרטי יצירת קשר וכדומה), להעביר את פקודת ההדפסה למכונות הדפוס, ואלו יבצעו הדפסת חשבוניות או הדפסת קבלות במהירות שלא ידענו כמוה בעבר וליצור פנקס קבלות אישי או פנקס חשבוניות ייחודי לעסק.
הקדמה הטכנולוגית בתחום הדפוס הביאה גם לגידול בהיצע בתי הדפוס שקיימים כיום בשוק. אם בעבר כדי לבצע פעולת דפוס פשוטה, כמו הדפסת קבלות , הפקת חשבוניות או הדפסת פנקסים, היה נדרש להרחיק עד לבית הדפוס הירושלמי, הרי שכיום נפתחים בתי דפוס חדשים תחת כל עץ רענן. ריבוי בתי הדפוס הוביל באופן בלתי נמנע גם לתחרות בין בתי הדפוס השונים. לכן אנו עדים לריבוי בפרסום העצמי שעושים בתי דפוס לעצמם, באמצעי פרסום שונים: חלוקת עלונים בתיבות דואר, פרסום באינטרנט, תליית מודעות במקומות ייעודיים כמו מוסדות חינוך ומקומות עבודה, דיוור ישיר ועוד. התחרות הבריאה בין בתי הדפוס הובילה גם להוזלת מחירים של שירותי דפוס רבים וליצירת מבצעים והנחות במטרה למשוך כמה שיותר לקוחות.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים