הצג גיליון RSS

דינהדינה2

חימום תת רצפתי- טוב ליהודים?

דרג פוסט זה
קיימים אמצעים רבים לחימום הבית בחורף. רק שרובנו לא מכירים את כל האופציות העומדות בפנינו. ביוון שישראל היא מדינה חמה עם חורף קצר ולא קר יחסית למדינות אחרות, כל הנושא של חימום הבית לא מאוד מפותח פה. תנסו להיזכר אם אי פעם נכנסתם לבית של מישהו וראיתם למשל קמינים? או אמצעי הסקה כלשהו? אני משערת שהרוב לא נתקלו בזה. רוב הבתים בארץ מחוממים על ידי מזגנים. יש לכך יתרונות במדינה כמו שלנו, הבולט שביתרונות הוא שאין צורך לאמצעי חימום ואמצעי קירור שונים, אלא אפשר להשתמש באותו אמצעי לשתי העונות. אבל קיימים גם חסרונות שלדעתי גוברים על היתרון.
קודם כל, המזגנים יוצרים חום לא נעים, הם מייבשים מאוד את האוויר וגורמים לתחושת יובש בפה, בעיניים ובעור. מעבר לכך מזגנים גם צורכים הרבה חשמל יחסית לאמצעי חימום אחרים.
אז מהן האופציות הקיימות בפנינו אם אנו מעוניינים לרכוש מערכת חימום שאינה מזגן?
יש מספר אופציות. קודם כל יש קמינים, שנכנסו מאוד חזק לשוק הישראלי בשנים האחרונות. הם יוצרים חום נעים מאוד, ונותנים תחושה נעימה וחמימה בבית. מעבר לכך קמינים גם נראים מצוין ומוסיפים מאוד לעיצוב הבית.
אופציה נוספת היא חימום תת רצפתי, שזו האופציה הכי נעימה לימי החורף הקרים לטעמי. החימום התת רצפתי מותקן מתחת לרצפה ויוצר חום דרך הרצפה, דבר אשר מבטיח חימום אחיד של החדרים, ויוצר חום מאוד נעים בבית.
האופציה השלישית היא הסקה. קיימים סוגים שונים של הסקה, יש הסקה בעץ, הסקה בגז,והסקה בסולר. זהו גם תחום שנעשה בו שימוש נרחב יחסית בשנים האחרונות, וגם הוא יוצר חום נעים וטבעי ומתאים לרב סוגי הבתים והדירות.
לסיכום, חשוב להכיר את מגוון אמצעי החימום לפני שאוטומטית הולכים על מזגנים. לפעמים המחיר יקר יותר אם בוחרים באמצעים האחרים, אבל זה מתקזז עם הוצאות החשמל לאחר תקופה מסוימת.

תגובות

  1. הסמל האישי של adilevin80
    חימום תת רצפתי במים הוא פתרון מעולה למי שמחפש תחלופה למזגן המייבש.
    בריא הרבה יותר וחסכוני בכ-70%! לעוד פרטים לחצו על הקישור:

    http://www.spectrumenergy.co.il


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים