הצג גיליון RSS

adi.amir

אלומיניום

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 18/08/2010 שעה 08:59 (532 צפיות)
חמרן הוא השם בעברית לאלומיניום ואחת התכונות המובילות והחשובות שלו הוא שהאלומיניום ידידותי לסביבה ובעל אפשרות למחזור במאה אחוזים מהמקרים. כאשר מייצרים תערובת אלומיניום משלבים מתכות מאוד זולות אשר לא פולטות חומרים מסוכנים בעת ייצורן ולמרות העמידות הגבוהה שלהם לנזקים כמו חמצן ומזג אוויר הן ניתנות לחישול באופן קל ביותר.

תהליך ההחלדה בו חומרים משנים את המבנה המולקולרי שלהם בעקבות התחמצנות הוא נפוץ מאוד אך אלומיניום הוא אחד החומרים היחידים בטבע שמצליח להפוך תהליך זה ליתרון במקום לחיסרון. שכבתו החיצונית של האלומיניום, האפידרמיס שלו, במגע עם חמצן הופך מייד למשטח חלוד אך גם משמש כשכבת הגנה מפני קורוזיה בחלק הפנימי של הסגסוגת. באופן זה סגסוגת אלומיניום מצליחה לשמור על עצמה עמידה לאורך שנים רבות.

לאלומיניום יש אינספור שימושים בזכות אותם יתרונות ואחד השימושים הנפוצים ביותר הם מסגרות אלומיניום לחלונות הבית והמשרד. חלון אלומיניום מגן על פנים החלל מבני מזג אוויר חום וקור ולכן בזכות עמידתו של החומר אלומיניום, שכבתו הפנימית לא עוברת את תהליך הקורוזיה, והוא נשאר יציב, תקין ואטום.

מלבד חלונות אלומיניום (המוכרים גם בשם חלונות בלגיים) נעשה שימוש באלומיניום גם במקומות אחרים כמו פחיות למשקאות לדוגמא. הפחית עשויה מאלומיניום מכמה סיבות. הראשונה היא על מנת ליצור את המצב המתואר בו בעת מגע עם החמצן שבאוויר סביבנו השכבה החיצונית תעבור קורוזיה ותמנע מהחלק הפנימי של האלומיניום להתחמצן. הסיבה השנייה היא עמידותו של האלומיניום המאפשר לחשל אותן בצורה גלילית ועמידה בפני לחץ פנימי, באופן הזה אפשר להכניס פחיות מוגזות אשר ידחפו את דפנות האלומיניום כלפי חוץ אך הפחית העשויה אלומיניום לא תפגע.

אגב, החומרים בתוך המשקה עלולים לעיתים קרובות להמיס את האלומיניום ועל כן חלקה הפנימי של פחית אלומיניום מכוסה שכבת פלסטיק דקה שמפרידה בין הנוזל לאלומיניום.

עודכן ב: 18/08/2010 בשעה 09:00 על ידי adi.amir (רווחים)

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים