הצג גיליון RSS

ramkond

רשת צל נגד קרני השמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/08/2010 שעה 09:21 (504 צפיות)
אמנם יש מודעות הולכת ועולה בשנים האחרונות לגבי כל הנושא של שיזוף וחשיפה לשמש, והנזקים שהיא עושה לעור. אבל במדינה כמו שלנו קשה להימנע מקרני השמש כל הזמן. אז מה אפשר בכל זאת לעשות על מנת להפחית את הנזקים של השמש? רשת צל היא אחד הפתרונות האפשריים.
קודם כל בשעות בהן קרינת השמש היא החזקה ביותר, עדיף להימנע מלצאת מהבית. אם זה לא אפשרי, יש להתמרח בקרם הגנה בעל מקדם גבוה. אם החשיפה לשמש ממושכת, יש להתמרח כל חצי שעה. מעבר לכך, בזמן שאנו מחוץ לבית כדאי להתאמץ ולמצוא מקום עם הצללה כלשהי, ולנסות לשהות בו כמה שיותר זמן מתוך הזמן שאנחנו מחוץ לבית.
מקומות רבים כמו בריכות, גני משחקים ופארקים שמים רשת צל או מספקים פתרונות הצללה אחרים על מנת למנוע חשיפה לשמש. דבר חשוב מאוד הוא לחנך נכון את הילדים מגיל צעיר, שידעו את הדברים האלה. הרי הכל מתחיל בחינוך. חשוב ללמד אותם למצוא פתרונות הצללה שונים כשהם מחוץ לבית בשעות החמות, ובוודאי שלא לצאת אל השמש להשתזף!
אם יש לכם גינה או מרפסת בבית כדאי גם לבנות פרגולה או לשים רשת צל, כך שבזמן שאתם או הילדים בחוץ, הם יהיו חשופים כמה שפחות לשמש.
אחת הבעיות העיקריות בתחום הזה, הוא שהנזקים נראים רק לאחר שנים ארוכות. לך תסביר לנערה מתבגרת שלא כדאי לה להשתזף ולתפוס צבע יפה, בגלל שעוד 20-30 שנה זה יעשה לה כתמים על הפנים וקמטים וחלילה סרטן בעור. אנשים צעירים בדרך כלל מתעניינים במה שקורה כאן ועכשיו, ומקסימום שבוע הבא. לכן המודעות והחינוך צריכים להתחיל מגיל מוקדם.
לסיכום, צאו כמה שפחות לשמש, השתמשו והיעזרו בפתרונות הצללה כמו רשת צל, או ברזנטים. תהנו מהקיץ!


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים