הצג גיליון RSS

חגיתוש22

לנקות במלונות

דרג פוסט זה
חשבתם פעם איך עושים ניקיון בבית מלון גדול? איך מנקים את כל מאות החדרים, את הלובי הגדול, את הבריכה, המקלחות, חדרי האוכל ועוד...
ובכן, מדובר במשימה לא פשוטה. ניקיון של מלונות הוא משהו שקורה כל הזמן. זה לא שנגמר היום ומתחילים לנקות. מבצעים פעולות ניקיון שונות במהלך כל היום. בבקרים בשעת ארוחת הבוקר עושים ניקיון של החדרים, בין הארוחות ניקיון של חדרי האוכל, ואת ניקיון הבריכה והלובי עושים במשך כל היום וניקיון יסודי יותר בלילה, כשרוב האורחים ישנים.
ניקיון ותחזוקה של בתי מלון מורכבים מאוד. יש צורך במספר רב של עובדי ניקיון, ויש צורך בתיאום בין כל הגורמים על מנת שלא לפגוע בתפקודו השוטף של המלון.
מלבד ניקיון שוטף ושמירה על הסדר ישנן פעולות ניקיון בבתי מלון שחייבות להתבצע אחת לכמה זמן כמו פוליש לרצפות, בעיקר בלובי ובחדרי האוכל, ניקוי חלונות וניקוי שטיחים. הגודל והכמויות הן בלתי נתפסות ונדרשת חברת שירותי ניקיון גדולה ואיכותית לביצוע העבודה.
העבודה בדרך כלל תתבצע על ידי חברת שירותי ניקיון שמתמחה בעבודה במקומות גדולים כמו בתי מלון, ושיכולה להתמודד עם העומס הכבד. המלון מתחלק למספר אזורים וכך דואגים לניקיון שלו. יש חדרניות אשר דואגות לניקיון החדרים של האורחים, יש מי שאחראי לשאוב אבק במסדרונות שבדרך כלל יש עליהם שטיחים מקיר לקיר, יש מספר עובדי ניקיון לכל אזור, שאחראים לדאוג לניקיון הכללי של איזור כלשהו. זה אומר להרים לכלוך שנפל, אם משהו נשפך מייד לנקות אותו, לנקות סימני נעליים, לנגב רצפה רטובה של אנשים שנכנסו מהבריכה.
על איזור האוכל אחראים עובדי ניקיון אחרים שדואגים לנקות אותו בצורה ראויה כולל ניקיון של משטחי האכילה, הבופה, וכלי האוכל (שנשטפים במדיח עצום במטבחים).
לסיכום, זה עסק לא פשוט שמירה על ניקיון של בית מלון גדול, והדבר דורש עבודה של 24 שעות מסביב לשעון על מנת לוודא שהמלון אכן נקי כל הזמן, ומספק לאורחיו את השירות הטוב ביותר.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים