הצג גיליון RSS

adi.amir

הריסת מבנים ועבודות עפר

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 14/09/2010 שעה 13:11 (534 צפיות)
הריסת מבנים מתבצעת לאחר עבודות עפר, זו עובדה וכדי לבצע עבודות עפר חייבים להצטייד במכשור כבד ומאסיבי זאת כדי לפנות מסות אדירות של עפר, אבנים, סלעים, חצץ וסוגים שונים ומשונים של קרקעות בכל רחבי הארץ – זאת מבלי לגרום נזקים לטווח ארוך לקרקע ולאדמות.

בישראל הקטנה, יש מגוון רב של קרקעות –אדמת הנגב אינה דומה לאדמת הגליל וכן הלאה ולכן הקבלנים המתמחים בתחום בנייה ושיפוצים ותפקידם גם להתעסק בהריסת מבנים ובעבודות עפר חייבים כל הזמן להיות עם היד על הדופק ולהתחדש בכל האספקטים המקצועיים החדשים הקיימים בשוק כי כל פעם יש מכשור ומכונות חדשות כגון דחפורים, שופלים ומחפורים העובדים בטכנולוגיות חדשניות שצריך ללמוד לדעת לתפעל.

בתור קבלן לעבודות בנייה ושיפוצים היודע לתכנן עבודות עפר ונדרש לעיתים אף לבצע הריסת מבנים, אני קודם עושה בדיקה הנדסית קפדנית למדי של שטח הקרקע המיועד באמצעות תוכנה מיוחדת אותה מפעילים מומחים לתחום הגיאומכניקה שהינו תחום של מדע הנדסי הבוחן את ההתנהגות הפיזיקאלית של הקרקע.

לפני שמבצעים הריסת מבנים עלינו לבדוק היטב את הקרקע, זאת אומרת – יכולת ספיגת המים, חוזק הקרקע, גמישות האדמה וחדירות. כמו כן, צריך לתכנן היטב, לפני עבודות עפר והריסת מבנים לעשות אפיון מדויק של הקרקע והסלעים תוך חישוב היחס בניהם לבין המבנים שעומדים או יעמדו עליהם. כמו כן, יש לאפיין את סוג הקרקע לשם מתן אינפורמציה מדויקת לפני ביצוע ויישום פעולות על השטח עצמו.

לסיכום, עליכם לדעת כי יישום עבודה כמו הריסת מבנים דורשת הכנה רבה ותכנון די מסובך לפני שמבצעים גם עבודות עפר זאת על מנת לא לגרום נזקים מיותרים למבנים סמוכים או לתשתיות קיימות בשטח.

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים