הצג גיליון RSS

sundudim

על דודי שמש ומערכות סולאריות

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/10/2010 שעה 08:44 (550 צפיות)
מאז ומתמיד נעשו ניסיונות להשתמש באנרגיית השמש ולהפוך אותה לאנרגיה חשמלית. הדבר חסכוני מאוד, וידידותי לסביבה, בגלל שמונע שריפה של דלקים וחומרים מזהמים אחרים שמשמשים היום לצורך העניין. עד לפני כמה שנים השימוש העיקרי בשמש במקום שימוש בחשמל היה בתחום של דודי שמש. שימוש בשמש לצורך חימום מים למקלחת נפוץ כבר שנים רבות, והיא הדרך המועדפת בישראל לחימום מים, יותר מדוד חשמל.
בשנים האחרונות, גם בגלל המודעות העולה לנושאים סביבתיים, מצאו דרך נוספת להשתמש באנרגיית השמש לייצור של חשמל. הדבר נעשה על ידי מערכות סולאריות וקולטי שמש.
מערכות סולאריות ניתן לשים כמעט על כל מבנה שיש לו שטח גדול מספיק, ושפונה לכיוון הנכון, ובאמת ניתן לראות היום מערכות סולאריות על גגות בניינים, בתים פרטיים, על גגות של לולים ורפתות. המערכות הסולאריות מאפשרות לבעליהן לחסוך בעלויות החשמל על ידי יצירה של חשמל בעצמו.
המדינה מנסה לעודד התקנה של מערכות סולאריות על ידי אנשים פרטיים בכל שהיא מאפשרת להם לשים מערכות סולאריות ולחתום על הסכם עם חברת החשמל, ולמכור לחברת חשמל חלק מהמחשמל המיוצר על ידי המערכות שלהם.
אין ספק שמדובר במגמה מבורכת, שגם אם תפחית ולא תמגר את שריפת הדלקים והחומרים המזהמים, עדיין זה יהיה שיפור באיכות האוויר אותו אנחנו נושמים.
תגיות: דודי שמש
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים