הצג גיליון RSS

sundudim

שימוש באנרגיית השמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 13/12/2010 שעה 09:01 (445 צפיות)
בשנים האחרונות עם העלייה של המודעות לנושא של אנרגיה ירוקה ושמירה על הסביבה והאוויר, ניתן לראות יותר ויותר אנשים שמתקינים דודי שמש, מערכות סולאריות וקולטי שמש לצורך ניצול אנרגיית השמש כמה שניתן. ניצול אנרגיית השמש לייצור של חשמל מצמצמת את הצורך בשריפה של דלקים וחומרי גלם אחרים אשר בעת שריפתם מזהמים את הסביבה.
לא כל אחד יכול להתקין מערכות סולאריות על גג ביתו כיוון שנדרש שטח מינימאלי בשביל זה, וכן כיוון מסוים אליו פונה גג הבית. אבל את אנרגיית השמש ניתן לנצל גם בקנה מידה קטן. לא מזמן הייתה כתבה מעניינת בחדשות בנושא של היישוב סוסיא. מבלי להיכנס לתחום הפוליטי מדובר בכפר ערבי שצמוד להתנחלות ומנותק מתשתיות חשמל ומים. הם חיים בבתים קטנים וחלקם במערות (כן, מערות). בכל מקרה, בכתבה הראו אדם שעבד שנים בחברת הייטק כפיזיקאי, והחליט לפרוש ולעזור לאנשים.
הוא מגיע לכפר אחת לשבוע ועזר להם להתקין שם מספר קולטי שמש על מנת לספק להם חשמל לשעות הערב והלילה, דבר שלא היה שם עד אז. ראיינו את אחד התושבים שאמר שהוא סטודנט באוניברסיטה העברית ועכשיו בזכות ההתקנה של קולטי שמש, הוא יוכל ללמוד בשעות הערב, דבר שלא התאפר לו עד עתה.
כמובן שקולטי שמש הם פתרון לא מספק לצרכים שלהם, והקולטים לא יכולים לתת לתושבים את כל כמות החשמל לה הם נזקקים, אבל יחסית לכלום זה משהו, וזה מדהים לראות מה כמה קולטי שמש יכולים לעשות במקום כל כך קטן לקומץ אנשים, וכיצד זה שיפר להם את החיים. נחמד היה לראות שניתן להשתמש בקולטי שמש גם באופן פרטי ולייצר כמות קטנה של חשמל מהם, אם כי לא כמות מספקת לאורך זמן.
תגיות: דודי שמש
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים