הצג גיליון RSS

sundudim

כיצד להתקין דוד שמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 19/01/2011 שעה 12:11 (424 צפיות)
יתרונותיהם של דודי שמש ברורים לכל – קודם כל החיסכון בחשמל. דודי שמש מנצלים את אנרגיית השמש כדי לחמם את המים שבתוכם, וזאת על ידי קולטי שמש. אין צורך בהפעלה חשמלית של הדוד, וכך נחסך חשמל וכסף.

יתרון נוסף הוא הזמינות של המים החמים. אם יש לכם דוד חשמל ואתם רוצים להתקלח, תאלצו להדליק אותו כשלושים דקות לפני המקלחת ולחכות. כשיש דוד שמש על הגג, כל יום בו יש שמש חזקה, מבטיח לכם מים חמים לאורך שעות היום כולו. מעכשיו לעכשיו, בלי צורך לחכות...
אבל דודי שמש יכולים גם להוות מפגע אם לא יודעים כיצד להתקין אותם או לתחזק אותם בצורה טובה.

למשל דודי שמש שלא מותקנים בצורה טובה יכולים לזוז ממקומם במקרה של רוח חזקה, ואפילו להתנתק ולעוף, דבר שעלול להיות מסוכן. תקלה נוספת, אם כי נדירה מאוד, היא דוד שמש שהתרמוסטט שלו התקלקל, עלול במקרים מסוימים להתפוצץ. בכל דוד שמש יש שסתום שאמור למנוע מקרים שכאלה, ורק אם הוא מקולקל זה עלול להתרחש.

דבר נוסף שחשוב לדעת לגבי דודי שמש הם שבישראל יש מים "קשים" שזה אומר שמצטברת הרבה אבנית, אשר שוקעת בדודי השמש ובצינורות של קולטי השמש שדקים יותר. גם גוף החימום עצמו נפגע מהאבנית, וכך יורדת גם איכות החימום. כדי להתגבר על בעיית האבנית יש לבצע ניקוי תקופתי של דודי שמש ושל הקולטים.
זכרו- ייצור דודי שמש חייב להיות על פי התקן הישראלי! דוד שמש שיוצר על פי תקן זה אמור לעבוד בצורה תקינה ותת מענה לבעיות אפשרויות. גם ההתקנה חייבת להיעשות על ידי מקצוענים בתחום ואין להתקין או לרכוש דוד שמש שלא על פי התקן.
תגיות: דודי שמש
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים