הצג גיליון RSS

sundudim

כיצד עובדים דודי שמש

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 28/12/2010 שעה 13:53 (423 צפיות)
ישנם מוצרים שהם חלק מחיינו, ואף פעם לא עצרנו לחשוב - "איך הדבר הזה בעצם עובד?" אז לפני כמה ימים בעקבות הקיץ המתמשך פה שמסרב להיגמר, עצרתי וחשבתי על דודי שמש. פתאום לא הצלחתי להבין איך בעצם הם עובדים? איך המים מתחממים מהשמש כל כך, ואיך מצליחים לשמור עליהם חמים לאורך זמן. פניתי קודם כל לחבר שלי שכבר יצא לו להחליף אצלנו בבית דוד שמש פעם אחת (גוף חימום ליתר דיוק-תיקון שלו).
מה שהצלחתי להבין מההסבר ומחיפוש נוסף באינטרנט הוא כך – דודי שמש הם חובה על פי חוק בישראל (כן, כן) ומותקנים על גגות כל הבתים. איך עובדים דודי שמש? דודי שמש מחוברים לקולטי שמש אלו משטחים גדולים שסופגים את חום השמש, ומחממים את הדוד.
אני בהתחלה הבנתי שקולטי שמש הם כמו מעין מערכות סולאריות, רק בקטן. אז מסתבר שלא. מערכות סולאריות קולטות את אנרגיית השמש וממירות אותה לאנרגיה חשמלית. קולטי שמש לא מבצעים פעולת המרה, הם פשוט קולטים בצורה טובה את אנרגיית השמש, וכך מחממים את המים בדוד השמש.
שימוש בדוד שמש הפך למשהו שהוא חובה בחוק לאחר שישראל חוותה משבר אנרגיה בשנות השבעים. דודי שמש חוסכים באנרגיית חשמל, ומלבד זאת, הם גם ידידותיים לסביבה בכך שהם משתמשים באנרגיה ירוקה, ומונעים שריפה של חומרי בעירה מזהמים לצורך ייצור חשמל.
התחזוקה השוטפת של דודי שמש דורשת מעט מאוד. בגלל שהמים בישראל הם עם הרבה אבנית יש צורך בהחלפת גוף החימום אחת לשנה בערך כדי לשפר את עבודתו של דוד השמש.
תגיות: דודי שמש
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים