הצג גיליון RSS

motijoe

מה זה איתור נזילות? תשמעו אינסטלטור!

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 07/11/2010 שעה 14:01 (426 צפיות)
מעולם לא שמעתי על פעולה שנקראת איתור נזילות עד שפגשתי את מאיר. מאיר הוא אינסטלטור שגר בבניין שלי. באחד הימים שישבנו ודיברנו הוא שאלתי אותו קצת על מקצוע אינסטלטור מה הוא כולל והאם הוא מוצא אותו כמקצוע מתגמל וטוב.

מאיר סיפר לי כי הבחירה שלו להיות אינסטלטור בכלל לא היתה מתוכננת והוא חשב להיות חשמלאי רכב, אבל דבר הוביל לדבר אחר ופתאום הוא מצא עצמו עוזר לאבא שלו, שהיה גם אינסטלטור, בעבודות אינסטלציה, איתור נזילות ופתיחת סתימות ללקוחות.

בנקודה הזו שאלתי את מאיר מה זה אומר איתור נזילות ואיך אפשר לעשות את זה. כמובן, הבנתי את המשמעות המילולית של איתור נזילות, למצוא את הנזילה בקיר אבל לא הצלחתי להבין איך עושים את זה? מה דופקים על הקיר? שוברים את הקיר ומתחילים לחפש? מחכים שיופיעו סימני מים על הקיר ואז יודעים שיש נזילה?
מאיר הסביר שזה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע. בעבר היתה באמת בעיה לאתר את הנזילה ולמצוא מה המקור שלה. מה שהיו עושים זה מנסים להעריך מאיפה מטפטפים המים ובעזרת כל מיני חישובים היו שוברים את הקיר ומקווים שהצליחו למצוא את מקור הנזילה. הבעיה בסוג זה של איתור נזילות היא כי הרבה פעמים היו נפתחים חורים מיותרים בקיר, דבר שהיה מלכלך ומעיק על הדירה ובעליה.

מנגד, כיום, אינסטלטור הוא מקצוע שגם הטכנולוגיה המתקדמת הגיעה אליו והצליחה להביא לו מכשור מקצועי ופתרון טוב יחסית לבעיה של איתור נזילות מקצועית. אותו מכשור נקרא מצלמה תרמית. מצלמה תרמית יכולה לצלם את הקיר ולאפשר לאותו אינסטלטור שמשתמש בה לראות את הצנרת שמעבר לקיר וכך לאתר את הנזילה בקיר מבלי לשבור אותו. אפשר לומר שזה סוג של רנטגן כמו שעושים לילד ששבר את היד ורוצים לאתר את העצם השבורה.

נשמע לי מעניין הנושא ושאלתי אותו מתי הוא ממליץ לעשות ולהזמין איתור נזילות מאינסטלטור. מאיר אמר שלדעתו והבנתו המקצועית, איתור נזילות מומלץ לעשות בכמה מקרים. או שרוצים לקנות דירה או בית ורוצים לראות וללמוד על מצב הצנרת. או שמתחילים לראות נקודות של מים מופיעות לפתע על הקירות. אלו שני מצבים עיקריים שבהם צריכים ומומלץ להזמין אינסטלטור.

בסיום השיחה שלנו הבנתי שיש הרבה מאוד בעלי מקצוע שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים מה כל אחד מהם עושה אך בעצם לכל בעל מקצוע יש תחומים ותתי תחומים שלא כל אחד מכיר ממש כמו למאיר האינסטלטור.
תגיות: אינסטלטור
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים