הצג גיליון RSS

newmom30

לפני ההריון- כדאי לדעת

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 08/12/2010 שעה 16:06 (522 צפיות)
מגיע שלב כלשהו בחיינו שאנחנו מרגישים שאנו רוצים להביא ילד לעולם. אבל הריון ולידה היום זה לא מה שהיה פעם, וכדאי לדעת מספר דברים שיש לעשות לפני כניסה להריון.

קודם כל, כדאי לעשות בדיקות גנטיות לבני הזוג וזאת על מנת לגלות סיכונים גנטיים שעלולים להיות לעובר, ובמידה וישנם סיכונים לשילוב בין הגנים של בני הזוג, יבוצע מעקב צמוד יותר, ועוד בידקות הריון במידת הצורך. את הבדיקות הגנטיות ניתן לעשות לפני הכניסה להריון, או בתחילתו של הריון. ישנן בדיקות גנטיות בסיסיות אשר מומלץ לעשות, ויש כאלו שהן פרטניות בהרבה. הכל בהתאם לשיקול בני הזוג, והתקציב שלהם. בדיקות גנטיות נעשות על פי שילוב של מספר גורמים בהם העדה, גיל האם ומחלות במשפחה.מלבד בדיקות גנטיות, אם את מעוניינת להכנס להריון בקרוב כדאי שתתחילי לקחת חומצה פולית. חומצה פולית מומלץ לקחת שלושה חודשים לפני כניסה להריון, ובמהלך כל חודשי ההריון. חומצה פולית אינה מצריכה מרשם רופא, וניתן לרכוש אותה בבית המרקחת.
בשלב בו את רוצה להכנס להריון יש להפסיק ליטול את הגלולות, ולנסות לקיים יחסי מין בימי הביוץ. כיצד ניתן לדעת שיש ביוץ? בחורות מעטות יכולות להרגיש כשהן מבייצות, והן סובלות מכאבים קלים שדומים לכאבי מחזור. אבל רוב הבחורות אינן יכולות להרגיש את הביוץ. לשם כך יש מחשבון ביוץ שיכול לעזור לדעת מהם תאריכי הביוץ, ובכך לעזור בכניסה להריון.

בתקופה בה את מנסה להכנס להריון תוכלי להשתמש בבדיקת הריון ביתית במידה והמחזור מאחר. בדיקות הריון ביתיות מדוייקת מאוד, ונותנת תוצאות שקרובות ל מאה אחוז. חלק מבדיקות ההריון נותנות תוצאות עוד לפני האיחור במחזור.

זכרי, כניסה להריון לוקח זמן לנשים רבות, אז אל תילחצי מסיפורים על בחורות שנכנסו להריון עוד באותו היום בו הפסיקו את הגלולות. תני לגופך זמן. אם אתם מנסים כבר תקופה ארוכה, ולא הצלחתם להכנס להריון פנו לרופא להתייעצות. לרוב רופא יפנה אתכם למומחה רק אחרי שנה של ניסיונות שלא צלחו.

עודכן ב: 31/07/2013 בשעה 08:39 על ידי newmom30

תגיות: הריון
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים