הצג גיליון RSS

jonykfir

הזמנות לחתונה

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/01/2011 שעה 17:51 (488 צפיות)
חתונות בציבור החרדי יש בשפע בכל שנה שעוברת. בבית חרדי ממוצע, לפחות שתיים – שלוש הזמנות לחתונה מונחות בבית בכל חודש.
בציבור הזה עד גיל 20 לרוב כבר יש שידוך והחתונה זה עניין של חודשים ספורים, שבהם כל ההכנות לחתונה עוברות בהתרגשות רבה, ורבים האנשים המעורבים בנושא.
חתונות לרוב ממומנות על ידי ההורים, וכמות המוזמנים היא לרוב לא קטנה, אם אצל החילוניים ישנם חתונות קטנות של 200-300 אנשים, בציבור החרדי מספר המוזנים נע בין 400 ל800 או יותר, הרי לרוב המשפחות הן הרבה יותר גדולות בהשוואה לחילוניים.

עוד פעם הזמנה לחתונה...

אצל החילוניים שמגיעות הזמנות לחתונה בין אם בדואר או שקיבלנו באופן אישי, לרוב רוצים לקבור את עצמם, כי כבר החודש היו בחתונה של קרוב משפחה ועכשיו קיבלו עוד שתי הזמנות לחתונה של חבר מהעבודה וחבר מהמילואים, ומה לעשות צריך לאכול, ואז מחליטים לאיזו חתונה ללכת ומאיזו הזמנה פשוט להתעלם.
בציבור החרדי שמקבלים הזמנות לחתונה של קרוב משפחה או חבר טוב מהישיבה, שכנים או לא משנה מיהו, פשוט רואים קודם כל שמחה וברכה שקיבלו הזמנה לחתונה, ולמרות הכמות של חתונות שמוזמנים כל חודש, לרוב הם לא מוותרים ומשתתפים בכל אירוע משמח מסוג הזה.

כמה כסף לשים, 250 מספיק?

שחילוני מקבל הזמנות לחתונה, ישר המחשבה היא כמה כסף צריך לשים על כל מוזמן במשפחה, ואז מתחילים החישובים, מוצאים רשימות של החתונה שלהם או של הבן שלהם שהתחתן לא מזמן ומסתכלים על כמה ההוא שמזמין אותם, השתתף בכסף בחתונה של הבן או שלהם, זאת אומרת אם הם השתתפו בחתונה שלהם ב500 שקל אז ההשתתפות חייבת לחזור בדיוק באותו סכום.
בציבור החרדי לא תמיד נהוג לתת כסף כמתנה לחתונה, אלא לקנות עבורם מתנה לבית או כדומה, למרות שהמגמה מתחילה להשתנות גם כאן ובגלל המצב הכלכלי הלא כל טוב בציבור הזה, זוג צעיר שרק מתחיל את החיים שלהם, ישמח לקבל כסף אפילו פחות מהממוצע שנהוג אצל החילוניים, וגם כאן יש הסתכלות על מקום האירוע, עד כמה הוא יוקרתי וכמה בערך עולה המנה לכל מוזמן.

לא נראה לי שאלך לחתונה...

קיבלתם הזמנות לחתונה והחלטתם לא ללכת לחתונה לבסוף, תודיעו מראש לזוג העתיד להתחתן, ישנם מקרים רבים שהם יכולים לוותר על כמות המוזמנים במקום האירוע ולחסוך כסף. נכון שלא תמיד נעים להתקשר ולהודיע, אבל אם אתם לא נוהגים כך, אז תדאגו לשלוח לאחר שהזוג התחתן, מעטפה עם לפחות חצי מהכסף שחשבתם לתת בחתונה, זאת אומרת אם חשבתם להשתתף ב300 שקל לכל מוזמן אילו הייתם מגיעים לחתונה, אז תשלחו מעטפה עם 100-150 שקל לכל מוזמן, אתם לא רק "תהיו בסדר" אלא אם אתם תזמינו אותם לאירוע משמח כזה או אחר בעתיד, לרוב ינהגו בדיוק כמוכם או אכן יגיעו לאירוע שלכם.
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים