הצג גיליון RSS

רופא שיניים

מרפאות שיניים העתיד בפה שלך - חלק 1

דרג פוסט זה
"אחד בפה ואחד בלב," אומר הניב הנושן. אולם כיום אנו יודעים שיש לו משנה תוקף ומכיוון מפתיע למדי! מסתבר שלבריאות הפה השלכה לא מועטה גם על בריאות הלב. למעשה, בריאות הפה מתגלה יותר ויותר כחיונית לבריאות הגוף כולו. במצב זה, חשוב מאוד לדעת בידי מי אתם מפקידים את פיכם.
עולם רפואת השיניים עבר תהפוכות רבות במרוצת השנים. עם זאת, מכיוון שאינו זוהר כענפים אחרים של הרפואה (ולא, שיני זהב אומנם נוצצות, אך הן אינן הופכות רופאי שיניים לזוהרים או נחשבים יותר), חלק נכבד מהתפתחויות אלו אינן מגיעות לידיעת הציבור הרחב המטופל במרפאת שיניים. זאת, כמובן, עד למועד בו נדרש אדם לבצע טיפול שיניים.
ההתפתחויות בעולם רפואת השיניים באות לידי ביטוי בכל היבטי העיסוק בענף. ניתן לחלק את ההתפתחויות הללו, בגדול, לארבעה תחומים:

1. הסמכה
אם בעבר יכול היה כמעט כל אחד לעסוק ברפואת שיניים, הרי שהדבר השתנה לא מכבר. קל לשכוח זאת, ובעיקר עבור הצעירים שבינינו, אך בעבר, על מנת להיות רופא שיניים, כל שהיה מועמד נדרש לעשות הוא להתלמד אצל רופא שיניים מנוסה ולרכוש ממנו את רזי המקצוע. מכיוון שאין שני רופאי שיניים זהים, הרי שגם ההכשרה לה זכו רופאי שיניים הייתה שונה, ובעוד שחלקם היו ודאי מקצועיים ומסורים מעין כמוהם, הרי שרבים אחרים היו "קצבים" אשר עלו לאנשים ביוקר, הן מבחינת כסף והן מבחינת תוצאות הטיפולים. פעילותם של רופאי שיניים שאינם בוגרי לימודים מתאימים הייתה בנמצא, עד יחסית לא מזמן – הרבה אחרי שרובנו ככולנו לא שיערנו אפילו בנפשנו כי האדם המטפל בשינינו, כלל אינו רופא שיניים מוסמך.
כיום, עם הסדרת העיסוק במקצועות הרפואה והפרה-רפואה השונים, חייב מי שמעוניין לעבוד ברפואת שיניים לעבור לימודים אקדמיים מתאימים, אשר כוללים לימודים תיאורתיים מדעיים, שעות ארוכות של התלמדות והתנסות מעשית ועבודה תחת פיקוח מתאים. הכשרה זו היטיבה הן עם הלקוחות והן עם הרופאים ועם התדמית של רופאי שיניים בארץ ובעולם.
תגיות: רופא שיניים
קטגוריות
ללא קטגוריה


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים