הצג גיליון RSS

דינהדינה2

קמינים וחימום

דרג פוסט זה
חימום הבית הוא תחום שאנחנו הישראלים הרבה פעמים מזניחים. סך הכל, רוב ימי השנה חם פה, אפילו חם מאוד והקור לא נורא כל כך. יחד עם זאת, בגלל שאנו מורגלים לחום, זה גורם לנו להיות רגישים מאוד לקור. כשמתחיל החורף והימים הקרים מגיעים, אנו סובלים מהקור בצורה משמעותית.
שלא כמו במדינות אירופה, שם נעשה שימוש נרחב באמצעי חימום כמו חימום תת ריצפתי או קמינים, פה בארץ רובנו מסתמכים על מזגנים לצרכי חימום ביתיים, מה שגורם להוצאות חשמל גדולות במיוחד ומיותרות לחלוטין. עוד בעיה שיש עם מזגנים הפועלים לחימום הבית זה שהם מייבשים את האוויר, את העור, את העיניים ואת השיער.
ישנם פתרונות מוצלחים יותר לחימום הבית, כמו למשל הסקה או שימוש בתנורים.
בשנים האחרונות התחיל לחדור לשוק הישראלי מוצר חדש-ישן בתחום החימום – קמינים. אמצעי חימום זה מצטייר לנו עם ימים קרים של אירופה וערבים רומנטיים השייכים לעבר, ואולי נראה לחלק מהאנשים קצת "מוגזם" לחורף הישראלי. אבל עם זאת, חשוב לדעת שהקמינים הם האופנה האחרונה בתחום חימום הבית ולמה לא בעצם? הם מחממים היטב, לא מייבשים, לא צורכים חשמל, ומוספים המון למראה הבית.
ישנם מספר סוגי קמינים אשר פועלים על עץ, גז או נפט.
קמינים מייצרים ממתכות ומיציקות שונות כמו ברזל ופלדה בציפויי אמייל. היום גם קיימים קמינים אשר מחוברים למערכת ההסקה הביתית ומהווים את מקור האנרגיה לחימום המים העוברים בצנרת בכל חדרי הבית.
מבחינה בטיחותית, קמינים מספקים רמת בטיחות גבוהה מאוד, ולא צריך לחשוש מסכנות שהיו בעבר חלק מהפעלת קמינים.
קמינים מגיעים בשלל צורות, ומתאימים לעיצוב ולקישוט כל בית. אפשר להעמיד קמינים כפי שהם, וניתן גם לבנות סביבם קומפוזיציה מגבס שתזכיר אח של בתים מפעם. קמינים עוזרים לחמם לא רק את האוויר בבית, אלא גם את האווירה.

עודכן ב: 01/06/2010 בשעה 10:30 על ידי דינהדינה2

קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים