הצג גיליון RSS

דינהדינה2

סוגי קמינים

דרג פוסט זה
בזמן האחרון אני שמה לב שיותר ויותר ישראלים מגלים עניין ברכישת קמינים לביתם. זה די מפתיע בהתחשב בעובדה שהחורף כאן בארץ הוא לא ממש קשה או קר, מה שכן אין ספק שיש צורך באמצעי חימום כדי לעבור אותו בצורה נעימה.
זה לא שהם לא מחממים את הבית בצורה טובה (הרבה יותר טובה ממזגנים לדעתי), אבל קמינים נהיו מעניינים לציבור הישראלי בעיקר בגלל הסטייל והפן העיצובי שבהם. הם נראים ממש טוב בבית ומכניסים אוירה "אירופאית" וחמימה.
קיימים מספר סוגים של קמינים:

קמין עץ – זהו הקמין ה"קלאסי" שרואים בסרטים ישנים. קמינים מסוג זה, כמו ששמם מרמז, מופעלים באמצעות הבערת עצים. היתרונות שלו הם שהוא נותן אוירה מאוד חמה וביתית, ושהוא זול יחסית לתפעול שוטף. החסרונות הם בכך שהוא מייצר ריח בערה שמתפשט בבית, ובשלבים הראשונים של הבעירה קשה לשלוט בעוצמתה (תחילה האש והחום חזקים מאוד עד לדעיכת האש מעט).
חסרון נוסף הוא בכך שצריך לדאוג כל הזמן לאספקה של עצים, שאותם יש לאחסן ולשמור במקום יבש שלא יצברו רטיבות או לחות.

קמין גז – סוג קמין זה מופעל על ידי גז טבעי, הוא ידידותי לסביבה, קל לתפעול ובטיחותי לחלוטין. קמינים מסוג זה סגורים על ידי דלת מזכוכית העמידה לחום גבוה, ולכן שימוש בקמין מסוג זה גם אינו יוצר ריחות בערה בתוך הבית. הקמין מתחבר לגז (שיש בכל בית) כך שניתן להתקינו בכל בית כמעט.

קמין נפט – קמין מסוג זה פועל על נפט או על סולר. היתרון הגדול שלו הוא שהטמפרטורה נשמרת לאורך זמן, והבית נשאר חמים גם שעות לאחר כיבוי הקמין.

קיימים היום מגוון של פתרונות חימום לבית, בהם חימום תת רצפתי, הסקה, מזגנים.
אם אתם מחליטים ללכת על קמינים דעו שזהו פתרון מצוין אבל מעט יקר יחסית לחלק מהפתרונות האחרים. וכמובן, כמו בכל דבר, חשוב מאוד לעשות את העבודה אצל אנשי מקצוע מתאימים, שעובדים על פי כל תקני הבטיחות.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים