הצג גיליון RSS

דינהדינה2

חורף בארץ

דרג פוסט זה
אני ובעלי קנינו בית לא מזמן. הבית במצב לא כל כך טוב והחלטנו לעשות שיפוץ נרחב. התייעצתי עם אנשים לגבי מערכות חימום לבית ואמרו לי שזה קריטי שאחליט כבר בשלב הזה כיוון שיש מערכות חימום שצריך להתקין מתחת לרצפה. ניסיתי לעשות קצת בירורים, אבל לכל שיטת חימום יש יתרונות וחסרונות ואני מאוד מאוד מתלבטת. בתור התחלה פסלתי את הרעיון של חימום הבית על ידי מזגנים. החימום של המזגנים הוא חימום לא נעים לדעתי. הוא מייבש מאוד וגורם לי לצריבה בעיניים.
ההתלבטות העיקרית הייתה בין קמינים לבין חימום תת רצפתי. שניהם מייצרים חום נעים שנותן הרגשה חמימה ואוירה נעימה בבית. אבל גם יש ביניהם הבדלים.
היתרון העיקרי של קמינים לדעתי הוא שהם מאוד יפים מבחינת העיצוב, וממש משדרגים כל חדר. לא סתם קמינים הפכו לטרנד כזה בארץ בה החורף נמשך בקושי שלושה חודשים...
אז קמינים מאוד יפים ומחממים מצוין, אבל מול זה עומד חימום תת רצפתי- שיטת חימום מעולה, שכוללת התקנה של צינורות מתחת לכל סוג רצפה, אשר יוצרים חום ומחממים את החדר דרך הרצפה בצורה אחידה ונעימה. אין ספק שחימום תת רצפתי הוא הפתרון הטוב ביותר לחימום טוב של כל הבית, אבל המקום העיקרי בו נזקקים לחימום בחורף הוא הסלון. בחדרי השינה בדרך כלל מספיק שיש מפזר חום קטן או אפילו סדין חשמלי, כי מהרגע שמתכסים כבר נהיה די חם, ושישנים כמעט תמיד נעים. בין אלה קיימות גם שיטות נוספות של חימום הבית כמו הסקה בגז, הסקה בעץ ועוד.
לסיכום, לא צריך ללכת באופן אוטומטי על מזגנים, קיימות היום הרבה אופציות טובות וחסכוניות יותר לחימום הבית. שווה לבדוק אותן. בעיקר מומלץ לבדוק אותן במקרה שאתם עושים שיפוץ כולל בבית, או בעת קניית בית חדש.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובותסרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים