הצג גיליון RSS

nesher10

עורך דין פלילי למשרתים בצה"ל

דרג פוסט זה
על ידי בתאריך 24/08/2010 שעה 09:35 (512 צפיות)
מלבד המערכת המשפט הפלילית האזרחית, ישנה מערכת משפטית נוספת אשר אחראית לשפיטה של המשרתים בצה"ל ובכוחות הביטחון. קיימות שתי שלוחות עיקריות אשר עוסקות בשפיטה או במשמעת בצבא – את האחת כולנו מכירים היטב, היא נועדה לטפל בבעיות משמעת בתוך המערכת, ואין לה רקע או ידע משפטי לרוב. מדובר כמובן במפקדים. מערכת המשפט הצבאית יודעת להתמודד ולשפוט את החיילים במקרה של עבירות משמעות או סירוב פקודה. הענישה במקרים כאלה היא מוגבלת. אבל יש מקרים בהם נדרש עורך דין פלילי. מה הם המקרים הללו?
זוהי המערכת השנייה שהיא מערכת משפטית פלילית עם בתי דין צבאיים, אשר נפרדים ממערכת האכיפה האזרחית. במקרה של עבירה פלילית על החייל יהיה לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי פלילי אשר מצוי בחוקים ובדקויות בין המשפט הצבאי והאזרחי. אם לא יוכל לדאוג לעצמו לייצוג, ימונה לו אחד.
דבר שחשוב לדעת הוא שהענישה והרישום הפלילי אינו מוגבל רק לצבא. אם נשפטתם בבית דין צבאי והורשעתם, תוצאות ההרשעה יכולות להמשיך גם לאזרחות, והרישום הפלילי יכול להמשך ולהיגרר לאזרחות. דבר אשר יכול לפגוע מאוד בחייל משוחרר ובסיכוייו להשתלב בחברה ולמצוא עבודה טובה. לכן חשוב מאוד לקחת עורך דין צבאי מנוסה אשר מכיר היטב את המערכת הצבאית.
מעבר לכך קיים גם שוני בחקירות משטרה באזרחות לבין חקירות מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת), דבר אשר עורך דין צבאי מנוסה מכיר, ויוכל להכווין ולסייע לעבור את חקירת מצ"ח בצורה הטובה ביותר עבור הנאשם.
לסיכום, אמנם מערכות המשפט ה"אזרחיות" שונות מעט מבתי דין צבאיים, אבל אם הורשעתם בבית דין צבאי בעבירה פלילית יכול מאוד להיות שזה ילווה אתכם לאזרחות. מומלץ לקחת עורך דין צבאי טוב.


סרטים לצפייה ישירה · משחקי דפדפן · משחקים להורדה · האבקות · פורום קידום אתרים · אחסון אתרים